Vyznáte se ve vířivkách?

Na dnešním trhu se setkáte se třemi základními kategoriemi vířivých van. Než se rozhodnete, který model bude zdobit vaši koupelnu či terasu, měli byste vědět, v čem se od sebe jednotlivé typy liší. Abyste nemuseli okamžitě zapojit do služby vyhledávač, pro přehlednost si nyní několik informací uvedeme. Podle konstrukce tedy vířivky dělíme na:

Skeletové vířivky: Klasika, se kterou se setkáte v mnoha domácnostech. Vyrábí se v mnoha designech, za eleganci ovšem platíte náročnou manipulací, instalace bývá na stálo a často vyžaduje techniku jako jeřáb. Dalším minusem skeletové vířivky je její vyšší hlučnost a spotřeba energie.
Nafukovací vířivky: Varianta pro ty, kteří mají hluboko do kapsy. Výhodou je nízká pořizovací cena, dále zanedbatelná hmotnost a snadná instalace. Nevýhody jsou nasnadě: odolnost takové vířivky není to pravé a moc parády s ní neuděláte. Počítejte také s vyššími náklady na energie a s nedostatečnou filtrací.
Vířivky Softub: Přenosná, a přesto designově vyladěná a maximálně odolná varianta. Vyšší pořizovací cenu vyváží nejen pohodlné sezení, ale také nízké provozní náklady. Bonusem je velmi tichý chod.

Zdroj: WOBSAH

Relaxace v absolutním pohodlí

Optimální teplota vody, sklenka šampaňského do ruky, pár kapek vonné esence do vody a dostatek času – tak vypadá příjemný večer ve vířivce. Abyste si ale skutečně odpočali, je třeba vzít v potaz ještě pohodlné posezení. Ani po několika hodinách relaxace by vás nemělo nic bolet či tlačit. Výrobci vířivých bazénů Softub na tento požadavek nezapomněli. Měkká PolyBond pěna, z níž je tělo vířivky zhotoveno, pomůže nalézt komfortní pozici vůči masážním tryskám lidem jakékoli výšky a všech typů postavy. Ve vodě tak můžete strávit i hezký večer ve dvou, nebo dovádět s dětmi.

Zdroj: WOBSAH

Nejlepší výhled je z mobilní vířivky

Tak schválně, kde byste nejraději relaxovali: na terase, na zahradě, přímo ve vašem domově, nebo třeba i na zádi jachty? S mobilní vířivkou Softub se nebudete muset rozhodovat, je totiž tak lehká, že ji bez problémů převezete a umístíte kamkoli. Střední velikost vířivek této značky má se vším všudy pouhých 30 kg. Snadné přenositelnosti a instalaci napomáhá také kompaktní kulatý tvar, díky němuž si poradíte zcela bez stavební přípravy.

Zdroj: WOBSAH

Ve dne, v noci, v létě, v zimě…

Pravděpodobně jste občas na fotografiích nebo na videu zahlédli, jak si lidé lebedí ve vířivce, i když kolem leží sněhové závěje, a říkali jste si, jestli je to vůbec možné. Ačkoliv se vám tomu možná nechce věřit, Softub lze opravdu používat celoročně, a to díky vynikajícím materiálům. Její vnější plášť je vyroben z patentovaného materiálu LeatherTex, který výtečně odolává vnějším vlivům. Odoláte jim i vy – v teplé vodě vám zima nebude, a pokud se bojite přeháněk, vztyčte si nad vířivkou stříšku, nebo ji rovnou umístěte na zastřešenou terasu.

Zdroj: WOBSAH

Investice, která se vyplatí

Rekuperace tepla je jednou z úsporných technologií, o nichž se poslední dobou hodně mluví, a vířivky Softub jsou v tomto ohledu výrazně napřed. Vysoká izolační schopnost a jedinečný integrovaný systém čerpadla, motoru a ohřevu do jediné samostatné jednotky Hydromate jim umožňují využívat k ohřevu vody pouze ztrátového tepla motoru. Spotřeba elektrické energie je tím pádem minimální, takže se snadno dostanete na pouhé tři stovky měsíčně. Kromě toho ušetříte také za přípravky na úpravu vody, o jejíž čistotu se z velké části postarají filtrace a ozonátor. Tak co, už se těšíte, až do vířivky ulehnete? Stovky realizací v České republice vám poskytnou dostatek inspirace, jak ji zakomponovat do interiéru či exteriéru.

Zdroj: WOBSAH