Přichází s několika novinkami. Tu nejvýznamnější představuje nákup nové rolby. Jde o stroj kanadské značky Zamboni, která vyrábí techniku na úpravu ledové plochy od roku 1953. „Je to velký pokrok po letech, kdy jsme kluziště upravovali s víc než třicetiletou rolbou. Kvalita ledu bude lepší, i když jsme se to snažili i se starou dělat dobře, lidi odcházeli spokojení," popisuje vedoucí kluziště za Lužánkami Bohumil Malčík.


V loňské sezoně si tamní led užívalo devatenáct tisíc návštěvníků. V provozu bude opět od prosince do konce února. „Závěr února závisí na počasí, protože slunce už má sílu a venkovní kluziště se nedá jen tak uchladit. Aktuální počasí je ideální, denní teploty od nuly do pěti stupňů nám vyhovují," podotýká Malčík.


Změnu doznala od nové sezony také otevírací doba mobilního kluziště, a to ve sjednocení termínů v pracovních dnech i víkendech nebo svátcích. K úpravě ledu dochází v pravidelných blocích. „V minulých sezonách jsme měli hodiny posunuté trochu jinak, takže lidé, kteří si nevšimli změny z pracovního týdne, přišli s dětmi o víkendu či prázdninách bruslit zrovna v době, kdy bylo kluziště zavřené kvůli úpravě ledu. Teď máme hodiny pro bruslení v týdnu stejné jako o víkendu a už se nestane, že si je člověk splete," líčí vedoucí střediska.
Vedle ledové plochy o rozloze 1300 metrů čtverečních nabízí mobilní kluziště půjčovnu i brusírnu bruslí a občerstvení. „Celý areál pokrývá koberec z pryžové gumy, takže návštěvníci mohou chodit pohodlně v bruslích ze šatny až na led, na záchody i do bufetu a nemusejí se přezouvat," dodává Malčík.


OTEVÍRACÍ DOBA KLUZIŠTĚ ZA LUŽÁNKAMI
Pondělí až pátek:
15.00–17.00 hodin
18.00–20.00 hodin (v pátek do 21.00)
Sobota, neděle, svátky a prázdniny:
9.00–11.00 hodin
12.00–14.00 hodin
15.00–17.00 hodin
18.00–21.00 hodin

http://www.bruslenizaluzankami.cz/