V březnovém programu KD Šeříková v Plzni bude převažovat různorodá rocková muzika v podání Michala Pavlíčka, Dogy, Alkeholu, Kohn či Progres 2.

Na své si přijdou ale i ti, kteří si rádi poslechnou jemnější tóny Mňágy a Žďorp či zatancují do rockabilly rytmu. A opravdovou bombu především pro mladé publikum chystá Marpo, který bude obrážet republiku se svým Anarchy Tour.

 

Mńága

 

Pohodová muzika a kvalitní texty – to vždy byla a je Mňága a Žďorp. Písně dnes už legendární party z Valašského Meziříčí se staly výpovědí celé jedné generace. Dnešní Mňága a Žďorp se posunula od alternativního rocku k folku, kapele to však hraje stejně skvěle jako před lety. Přijďte se přesvědčit 14. března do KD Šeříková.

15. března bude KD Šeříková hostit plzeňskou skupinu Kohn. Ta má relativně nedlouhou historii (2014), členové (personálně spříznění např. s kapelami Odyssea, Sifon či Jabkowitz) mají však bohaté hudební zkušenosti. Melodický a dobře zahraný hardrock si brzy našel spoustu posluchačů a kapela patří k oblíbeným západočeským interpretům.

ROck

 

Řádit do rytmu rockabilly muziky můžete i vy, pokud se zastavíte 16. března v KD Šeříková na Rockabilly Night a pár piv. Vystoupí domácí plzeňská kapela The Mordors, The Train Robbers a Mr. Teddy and the Sidekicks. Dámy, nezapomeňte na načechrané sukně, šaty, vlnu ve vlasech a mašli na ni.

 

Pavlíček

 

Zkušený kytarista a skladatel Michal Pavlíček naváže na úspěšné podzimní turné Pošli to tam ke stejnojmennému novému albu. Jarní část turné zahrnuje i zastávku 17. března v KD Šeříková. Koncertní program bude různorodý jako nové album samo. Vedle nových písní zazní také známé Pavlíčkovy skladby, které nacházejí velkou příznivou odezvu u publika.

 

Ivan Mládek

 

21. března do KD Šeříková přijíždí oblíbený Banjo Band Ivana Mládka, který si nejpozději od 90. let získal všeobecnou popularitu u televizních diváků i na koncertech. Všechny písně mají originální texty zpracovávající nějaký zajímavý či legrační příběh. A sláva toho nejznámějšího – Jožina z bažin – sahá od Prahy přes Vizovice až po Oravu.

Po vyprodané O2 aréně se Marpo vydává za podpory svého TroubleGangu po celé republice na jarní turné Anarchy Tour. Stále úspěšnějšího rapera uznávají fanoušci, ale i kolegové z branže, mezi nimi i umělci jiných žánrů. V KD Šeříková se zastaví 22. března 2019. Co myslíte, zbourá svou show nejpopulárnější plzeňský kulturní stánek?

 

Fast

 

23. 3. míří do KD Šeříková neobyčejné uskupení Fast Food Orchestra v rámci oslav dvacetileté existence na tuzemské scéně. Půjde o večer plný speciálních hostů, kdy vám můžeme slíbit, že si zatancujete, zaskáčete, zařádíte, vyčistíte si hlavu a ještě druhý den se budete usmívat. Fast Food Orchestra kolem sebe víc než dříve šíří pozitivní energii. Přijďte jí také trochu nasát.

 

Natěrač

 

Natěrač aneb Ten chlap má vymalováno! je bláznivá komedie o tom, jak neúspěšný herec, živící se momentálně jako malíř pokojů, získá nečekaně svou životní roli. Hlavní hrdinka naší hry Simona je nucena čelit pomstě zhrzené manželky svého milence. Jakým způsobem této pomstě dokáže vzdorovat a jakou roli v tom sehraje náhodně přítomný natěrač?

 

Doga

 Alkehol

Na konci března nabídne KD Šeříková v Plzni spoustu poctivé rockové muziky a zároveň slušnou porci humoru. Přijede totiž Doga a Alkehol. Symbolem Dogy je přímočará rocková muzika, texty ze života a oblíbené pití „zelená“. Kapela Alkehol vznikla z recese jako projekt s písněmi o pití a příhodách s ním spojených, má však stále obrovský úspěch a je pravidelně zvána na rockové festivaly po celé republice.

Progres

 

30. března můžete v KD Šeříková očekávat opravdovou lahůdku. Artrocková formace Progres 2 přijede nadchnout plzeňské publikum. Při vyslovení jejího názvu si každý vybaví především koncepční album Dialog s vesmírem, ale i celkovou náladu její tvorby, která vždy přesahovala rámec toho, co bylo v českém rocku běžné.

http://www.kdserikova.eu/

https://www.facebook.com/kdserikova.eu/