Své zálibě jsme nakonec propadli naplno

„Ze začátku jsme byli hlavně nadšení a vše jsme museli tvořit tak říkajíc na koleni. Neměli jsme žádné zkušenosti, techniku ani prostory," vzpomíná Jan. Při úplně prvním představení vsadili hned na autorskou komedii a neobešlo se to bez prvotních chyb z nervozity. „Byly to hodně partizánské podmínky a pamatuji si, že jsme dokonce zapomněli divákům na přestávku rozsvítit v hledišti. Tak tam dvacet minut seděli po tmě," vypráví se smíchem Jan. Postupem času se počet představení navyšoval a v roce 2012 SemTamFór pohltil své zakladatele natolik, že opustili všechny ostatní aktivity a začali se věnovat pouze divadlu.

Vychováváme budoucí diváky

Nejtěžší pro SemTamFór bylo vybudovat si stabilní soubor, kde se každé tři měsíce nestřídají noví herci. Pravidelně je můžeme vidět hned v několika městech – například Zlín, Litomyšl, Hradec Králové. Jejich cílem je dokázat to také v Praze. „Od října letošního roku budeme v Praze pravidelně hrát v nově otevřeném Branickém divadle a také v Divadle na Perštýně," upozorňuje Jan. V repertoáru SemTamFóru najdete hlavně komedie, představení pro děti a připravuje se také kabaret. „Velkou část energie věnujeme tvorbě pohádek a školních pořadů. Snažíme se tak vychovávat nové diváky, které divadlo zaujme a budou se do něj rádi vracet," doplňuje Jan. V nové sezóně se můžeme těšit na představení Staré řecké báje a pověsti pro školy a hlavně večerní komedii o Janu Žižkovi.

„Máme za sebou plno změn a spoustu plánů před sebou. Jsme rádi, že jsme se při této příležitosti mohli zapojit do kampaně společnosti O2 Oceňujeme malé podnikání, díky které se nám snad podaří oslovit nové zákazníky," dodává s úsměvem podnikatel.

www.o2.cz/podnikatel/ocenujeme/