Nás zaujala Miniškolka Bertík, soukromá školka s originálním programem a prostředím, kterou najdete v prvorepublikové vile s velkou zahradou v klidné čtvrti v bezprostřední blízkosti Komenského sadů, plaveckého areálu a velkého dětského hřiště. Je to školička nabitá akčností a zážitky pro děti, kde nudu neznají a kde mají Bertíka.

„Kdo je Bertík? Je to náš maskot, zvídavá opička, která nás se svými kamarády, zvířátky z pralesa, provází výukou i prostředím školky, zařízené ve stylu džungle. Zvířátka jsou skvělou pomůckou při hrách, při výuce i při relaxaci. Mají stejné vlastnosti jako děti, jsou neposedná, zvídavá, hravá a děti je mají rády, rozvíjí jejich fantazii, skvěle se s nimi učí třeba angličtina nebo odpočívá po obědě.

Zdroj: zadavatel inzerce

Jsme taková školka all inclusive pro dvanáct dětí, u nás se rodiče o nic nestarají, vše mají zajištěno. Od oslav narozenin po praní pyžam. Provozní doba je až do 18 hodin a bez zvláštního poplatku,“ říká ředitelka školky Tereza Hoffmannová. „Jde nám především o to, aby čas strávený ve školce měl náplň a smysl a aby si to děti zároveň užívaly. Bezpečí, zdraví dětí a prevence jsou pro nás prioritou, stejně jako rodinná atmosféra, důvěra, klidné prostředí, správná životospráva a individuální péče,“ doplňuje Tereza Hoffmannová, životní koučka s velkým zájmem o psychologii, kterou uplatňuje v denní praxi s dětmi. „Dětská dušička je citlivá a křehká. S tímto pracujeme denně, je důležité, aby u nás každý cítil pochopení, lásku a bezpečí. Ale nerozmazlujeme!“ dodává s úsměvem paní ředitelka.

Školku navštěvuje pravidelně ostravský malíř a animátor Jiří Schikora, který v kroužku malování vede děti k lásce a citu k výtvarnému umění. Děti učíme základům etikety podle pana Ladislava Špačka, což rodiče velmi chválí, protože již od malička přirozeně přijímají pravidla správného stolování, učí se jak a kde pozdravit, kdy se omluvit. „Dostávají výborné základy slušného chování, které v dnešní době mnoha dětem chybí a na které se ve výuce zapomíná,“ upozorňuje ředitelka školky.

Zdroj: zadavatel inzerce

Součástí výuky je i pravidelná preventivní logopedie. Ta pomáhá dětem se správnou výslovností, odhalí případné nedostatky, na které se učitelky zaměří a pomůžou je odstranit. Je to důležité pro budoucí sebevědomí dítěte, aby správně artikulovalo a děti se mu třeba i nesmály.

S Bertíkem je ve školce zábava, děti navštěvují divadlo, kino, dopravní hřiště. Baví je kroužky akrobacie, plavání, hudebně dramatický, angličtina, muzikoterapie a malování s akademickým malířem. Velmi oblíbené jsou každodenní dobrodružné procházky v blízkém parku. „Ty děti opravdu milují, zvlášť když hledáme schovanou opičku nebo tygra na stromech anebo když si jen tak povídáme o tom co vidíme kolem. Rozvíjíme dětskou fantazii a i my, dospělí, se rádi necháme strhnout do jejich světa. Děti jsou u nás šťastné, nepláčou za rodiči a to nám říká, že děláme svou práci dobře, se srdcem na dlani,“ usmívá se Tereza Hoffmannová.

Školka Bertík vychovává pod vedením pedagožek s dlouholetou praxí děti sebevědomé a vyrovnané, s respektem k jejich individualitě a osobnosti, která je dál rozvíjena. Když se podíváte na všechny Bertíkovy aktivity na Facebooku na chvíli zalitujete, že vám není pět.

 Více info: miniskolkabertik.cz