„Je to další krok v naší snaze vylepšovat a modernizovat bazén za Lužánkami, na čemž pracujeme už od roku 2010, kdy jsme jej dostali do správy. Centrum wellness představuje nový rozměr služeb, který je ve spojení s padesátimetrovým bazénem v Brně ojedinělý. Bezesporu to přidá areálu na atraktivitě, a tím pádem přiláká nové návštěvníky,“ věří Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

Relaxační zázemí je složeno z několika různých relaxačních prostor a celková kapacita činí 56 lidí. Návštěvníci bazénu mohou bezplatně využít parní aroma saunu s kapacitou 10 osob, kde jim budou odpočinek zpříjemňovat vonné esence. Další místnosti už budou součástí zóny, do níž je vstup se zvláštním příplatkem.

Do velké finské sauny se vejde až 33 lidí, kteří sedí na lavicích ve tvaru písmene U kolem kamen
s originálními finskými saunovými kameny. Jejich poléváním se zvyšuje původně nulová vlhkost v místnosti, vzduch rovněž prosytí vůně z aroma olejů. Zde budou probíhat saunové ceremoniály, kde saunoví mistři zvýší poléváním kamenů vlhkost v sauně a navodí pohodu pomocí příjemné vůně z aroma olejů.

Parní aroma sauna s vonnými esencemi a stoprocentní vlhkostí vzduchu pojme 10 lidí sedících na vyhřívané lavici v modré keramické mozaice. Dalších 13 lidí bude moci najít útočiště v bio sauně s kamny finského typu a lávovými kameny, která je obložená několika druhy dřeva a která nabízí i místo pro odpočinek se sprchami a ochlazovacím vědrem.

Diskrétnost zajistí útulná VIP zóna s parní saunou a s whirlpoolem ve zlatavé keramické mozaice pro maximálně 4 osoby. Ve vířivce si hosté navíc budou moci dopřát osvěžující nápoje či šampaňské. Součástí VIP zóny jsou relaxační lehátka, sprcha a wc.

Nové wellnes centrum za LužánkamiZdroj: STAREZ - SPORT, a.s.

Pro ochlazovací procedury si mohou návštěvníci vybrat z několika možností. Dominantou wellness jsou tři zážitkové sprchy s mlhou různých teplot, dále wellness nabízí studnu s ledovou tříští, ochlazovací vědro a bazén na terase se dvěma sprchami. Vedle bazénu je i klidová zóna s relaxačními lehátky.

K odpočinku slouží i vnitřní odpočívárna s lehátky a prostorem pro občerstvení. V odpočívárně je možno zajistit soukromí pomocí paravánů.

 „Centrum je budováno tak, aby bylo co nejrozmanitější a nabídlo různé formy relaxace. Inspirovali jsme se moderními trendy saunování a dali jsme si záležet také na vzhledu, aby se hosté cítili co nejpohodlněji,“ vyjádřil se Mgr. Petr Hladík, první náměstek primátorky města Brna.

Vstupné do wellness zóny si budou moci návštěvníci zakoupit spolu se vstupem do bazénu. V případě, že si zaplatí pouze bazén a poté se rozhodnou jít i do wellness, lze využít jeho speciální recepci. Základní doba pobytu ve wellness činí 90 minut. Každému příchozímu bude k dispozici prostěradlo zdarma, k zakoupení budou také další kusy prostěradel, ručníky, zvláštní kosmetika a občerstvení.

Vše se platí pomocí čipových hodinek, úhrada se provádí u hlavní pokladny při východu z areálu. Součástí vstupu do wellness je neomezený vstup do bazénu a šaten, děti do deseti let mají přístup do wellness jen v sobotu dopoledne. „Věříme, že si nová relaxační zóna najde své příznivce napříč věkovými kategoriemi,“ uzavírá Mikš.

Nové wellnes centrum za LužánkamiZdroj: STAREZ - SPORT, a.s.