V areálu Ballu nechyběly atrakce pro děti, z nichž některé neváhali vyzkoušet i jejich rodiče nebo starší kamarádi. Akce byla zaměřená také na bezpečnost, na které si společnost Ball hodně zakládá, takže přijeli lidé z Besipu se simulátorem nárazu při dopravní nehodě, plakáty motivovaly k chování, jež snižuje riziko úrazu, zájemci se mohli dozvědět informace u stánku zdravotní pojišťovny.

Příjemnou, přátelskou akci pořádají v Ballu pravidelně vždy ob jeden rok, letos to byl už čtvrtý, dalo by se říct, Family Day. „Chceme, aby se rodiny našich zaměstnanců seznámily s prostředím, kde jejich rodiče, manželé, přítelkyně nebo možná i babičky a dědečkové pracují. A aby všichni společně v našem závodě poznali i něco jiného než práci,“ vysvětlil ředitel Jan Kliment. 

Ilustrační foto.

Ilustrační foto./Foto: Ball Aerocan CZ s.r.o.

Co měl kdo chuť vyzkoušet nebo ochutnat, bylo kromě piva zdarma. Uvolnit prostředky na to dopřát svým zaměstnancům takovéto příjemné odpoledne si může firma dovolit díky tomu, že se jí dlouhodobě daří. A to i přesto, že samozřejmě všechny náklady rostou.

Od roku 2016, kdy jsme instalovali novou výrobní linku, je stále stoprocentně vytížená, stále je dostatek zakázek, přicházejí i noví zákazníci,“ říká Jan Kliment s tím, že aby firma obstála na trhu, musí vždy nabídnout něco víc než konkurence. To znamená třeba lepší cenu, vyšší kvalitu, rychlejší dodávky, roli hraje i schopnost dělat široké portfolio výrobků. „Máme široké možnosti v reprografickém centru, ve výběru tvarů apod.,“ dodává ředitel. Firma Ball vyrábí z hliníku, a to dokonce recyklovaného. Na rozdíl od těžce znovu upotřebitelných plastů je hliník velmi šetrný k životnímu prostředí, lze ho totiž recyklovat vlastně donekonečna.

Ball je známý i svou úzkou spoluprací s obcí. Ve svém kodexu má podporu vzdělání. Jak uvedl starosta Velimi Josef Seifert, Ball je největší firma v obci, zaměstnává nejvíc lidí z Velim a Vítězova. „Jsme rádi, že ji zde máme, podporuje kulturní život ve Velimi, ale hlavně mateřskou a základní školu. Spolupráce je opravdu velmi dobrá,“ shrnul starosta Seifert.