Díky přehledné kalkulačce si na stránkách služby Balík do zahraničí snadno spočítáte, na kolik vás přeprava vyjde a kdy bude zásilka doručena. Rozsah zemí, do kterých doručují, je opravdu široký, v seznamu naleznete přes 200 zemí světa včetně Asie a většiny států Afriky. V dnešní době určitě oceníte i to, že se zásilkou nebudete muset vyrazit na sběrné místo a čekat ve frontě, tato služba vyzvedne balíček přímo u vás doma. Přečtěte si také několik tipů, které vám objednání usnadní: 

1.)   Adresu vyplňte pozorně

Vyplnění objednávkového formuláře věnujte vysokou pozornost. Pokud například sídlí adresát v objektu, kde je více firem, nebo víte, že v určitý čas nebude k dostižení, vše zapište do poznámky k objednávce. Nezapomeňte vyplnit telefonní číslo vaše i adresáta.

2.)   Zabalte balík pečlivě

Vyberte si pevnou kartonovou krabici a pokud posíláte křehčí věc, raději ji obalte bublinkovou fólií. Počítejte s tím, že se během přepravy při vykládání na třídící linku bude balík otáčet na různé strany. Volný prostor v krabici by měl být vyplněn papírem či igelitem.

3.)   Sledování zásilky

Po převzetí kurýrem můžete sledovat stav zásilky prostřednictvím služby Sledování zásilky. Jednoduše zadáte do příslušného okna číslo zásilky a zjistíte, kde přesně se nachází a za jak dlouho by měla být u adresáta. Pokud zásilka hodně spěchá, můžete adresáta průběžně informovat.

ilustrační fotoZdroj: BGA group, s.r.o.