Paní Suchánková, Vaše pohřební služba Anubis má už v Havířově jedenáctiletou tradici.

Zdroj: zadavatel inzerce
Mgr. Šárka Suchánková

V čem si myslíte, že Váš úspěch tkví?
Úspěch firmy není zásluhou jen majitele, ale celého kolektivu pracovníků. My jsme založili rodinnou firmu, kde každý má své úkoly. Převážnou částí naší činnosti jsem si prošla sama, takže vím, co tato práce obnáší. Hlavní je citlivý a empatický přístup k pozůstalým, ale také etika k zemřelým. Toto se projevuje nejenom v důstojném zacházení s mrtvými , ale také v celkové vizáži a vystupování pracovníků při převozech i obřadech, ve vozovém parku. Samozřejmostí je individuální přístup ke každému klientovi, nejenom při jednání v kanceláři, ale také ve scénáři obřadu. Každý pohřeb je originál – včetně výběru hudby i smuteční řeči.
Práce v pohřební službě není běžným zaměstnáním, ale posláním.

Dostávají se do Vašeho oboru i nějaké novinky?
Obor pohřebnictví se také rozvíjí, ale ne tak rychle jako jiné obory. Lidé dávají více na tradici. Nové informace čerpám převážně z internetu, z návštěv speciálních výstav určených pro náš obor, popř. školení, občas z tisku. Novinky se prosazují v oblasti designu rakví – tvar i barva, jsou vyráběny nové typy uren – nejen plastové a kovové, ale také skleněné, dřevěné. Více se rozšiřuje mezi našimi klienty výroba památečního skla, kde je popel je zalit do hutního skla různých tvarů.

Zdroj: zadavatel inzerce

Jaký je dnešní trend v oblasti pohřbívání? A které druhy obřadů volí pozůstalí nejčastěji?
Naše pohřební služba Anubis nabízí všechny druhy obřadů. Zařídíme obřady civilní i církevní, kremační i do země. Nejčastěji jsou využívány obřady v obřadních síních. Je také mnoho pohřbů bez obřadu. Pokud není obřad, může se rodina se zemřelým rozloučit při ukládání urny do hrobu nebo při rozptylu na rozptylové loučce. Naše práce sjednáním pohřbu v kanceláři nekončí. Zajišťujeme veškerou administrativu spojenou s vystavením úmrtního listu, pomůžeme i s vyřízením vdovského důchodu. Na vyžádání zajedeme sjednat pohřeb i domů k pozůstalým i mimo provozní dobu kanceláře. Pohřební služba není vázána jen na město, ve kterém má kancelář, máme klienty i z okolních měst, jako je Karviná, Český Těšín, Orlová nebo Ostrava.

Jaká je tedy Vaše vize podnikání?
Chovat se slušně a poctivě. Pokud odvedete svou práci dobře, lidé si to mezi sebou poví a to je reklama, na které stavíme. Kladné reference jsou zárukou kvality. Věřím, že slušnost a poctivost se obzvlášť v našem oboru vyplácí. Je to krédem naší firmy.

Zdroj: zadavatel inzerce

Co poradíte pozůstalým, kteří musí sjednat pohřeb svým blízkým?
Vím, že jsou pozůstalí v šoku, ale důležité je moc dlouho neotálet, a i když je to bolestivé, vypravit se do pohřební služby co možná nejdříve, vyhnou se tak poplatkům v nemocnici aj. Předem doporučuji promyslet si s rodinou, jaká je jejich společná představa o obřadu, kde a kdy by se měl konat, ujasnit si základní přání, která s námi budou dále diskutovat a popřípadě rozvíjet.

Slyšela jsem, že jste kancelář pohřební služby přestěhovali do nových prostor.
Ano, v prosinci jsme se přestěhovali o 50 metrů výše k autobusové zastávce u RB banky. Prostory máme větší, což přináší větší komfort nejen pro nás, ale hlavně pro naše klienty. 

Naší novou adresou je Hlavní třída 73. V případě potřeby se mohou lidé obrátit i na naše telefonní linky 607 113 311 nebo 800 214 221.