Pardubice – Nová společnost Alvan Blanch Czech s.r.o. sídlí v centru Pardubic a je zaměřená na dodávky, instalace a servis kontinuálních sušáren zrnin a univerzálních sušáren v České republice a na Slovensku s další působností ve střední Evropě a na Balkáně. Zároveň dodává a instaluje kompletní sortiment linek, strojů a zařízení pro výrobny krmiv včetně zajištění projekčních a inženýrských služeb.

Slavnostního otevření pobočky se zúčastnili zástupci mateřské společnosti v čele s majitelem panem Andrew Blanchem a obchodní partneři Alvan Blanch Development Co. Ltd. z celé Evropy.

Andrewa Blanche jsme se zeptali nejen na novou pobočku v České republice.

Prosím, uveďte přehled aktivit společnosti Alvan Blanch v Evropě.

Evropa je nedílnou součástí obchodů společnosti Alvan Blanch již mnoho let. Práce s prodejci v mnoha evropských zemích vedla k renomované značce a umožňuje nám pokračovat ve výrobě a vývoji našich strojů na vysoké úrovni. Realizovali jsme stovky projektů v soukromém a státním sektoru týkajících se skladování obilí a zpracovávání širokého rozsahu různých plodin. Jsme nadšeni, že můžeme otevřít českou pobočku a že budeme nadále úzce spolupracovat s českými zemědělci a pomůžeme jim vylepšit jejich farmy.

 Jaké jsou hodnoty vaší společnosti?

Společnost Alvan Blanch byla založena před téměř 70 lety mým otcem Alvanem Blanchem, nositelem Řádu britského impéria. Jeho vizí bylo vybudovat úspěšnou rodinnou firmu a současně pomáhat v mechanizaci zemědělství po celém světě. Věříme, že žádný stroj by neměl být komplikovaný více, než je zapotřebí k jeho fungování. To znamená, že naše stroje jsou snadno použitelné a intuitivní při současném používání nejmodernějších technologií. Ve společnosti Alvan Blanch jsme také zemědělci, takže chápeme zkoušky a obtíže, s nimiž se potýkají pracovníci v zemědělství, a oceňujeme jejich tvrdou práci. Naším cílem je zlepšit kvalitu zpracování plodin pro co nejvíce lidí.

 Jaké máte cíle pro českou pobočku?

Cílem české pobočky je sdílet hodnoty naší společnosti s Českou republikou a poskytovat udržitelná a efektivní řešení nejenom pro české farmáře, ale pro celou střední Evropu. Doufáme, že zde budeme dále rozvíjet svou značku v zemědělství a navážeme dlouhé a úspěšné vztahy s mnoha dalšími farmáři i velkými zemědělskými společnostmi.

 Jak se vaše společnost rozvíjí, aby splňovala celosvětové požadavky?

Neustále investujeme do naší továrny, robotiky a výrobního sektoru – největší rozšíření továrny zažila naše společnost koncem roku 2018. Rozvoj továrny nám dovoluje vyrábět stroje vyšší kvality a ve větším měřítku než kdy předtím. Výsledkem je vzrůstající celosvětová poptávka po našich sušárnách a tím i nekompromisně vyšší produkce každý rok. Navíc zřizování nových poboček, jako té v České republice, nám dovoluje lépe podpořit naše zákazníky prostřednictvím zkušeného a znalého personálu u nich doma, zatímco náš britský tým je nablízku a nabízí dodatečnou podporu.

 V čem jsou sušárny Alvan Blanch jiné než ostatní?

Každou z našich sušáren vyrábíme na zakázku ve Velké Británii, proto je zaručeno, že zákazníci dostanou přesně takový stroj, jaký potřebují. Při úvodním jednání zjistíme co nejvíce o jednotlivých požadavcích našich zákazníků, což nám umožní vytvořit perfektně fungující řešení a my tak můžeme našim zákazníkům dodat vysněnou sušárnu. Vzhledem k tomu, že naše služby jsou na zakázku, sušárny přijíždějí na místo v takřka „plug-and-play“ stavu, což znamená, že instalace je rychlá. Naše jedinečné dvouproudé a jednoproudé sušárny jsou jedny z energeticky nejúspornějších na trhu, k tomu mají také prvotřídní všestrannost a jsou schopné zvládnout nesrovnatelné množství plodin různých druhů. Jsme hrdí, že mnoho našich sušáren instalovaných v osmdesátých letech se dnes stále používá, což svědčí o dlouhé životnosti našich strojů. Své zákazníky se snažíme podporovat i mnoho let po nákupu.

 Více na webové stránce www.alvanblanch.cz