Každoročně se v tuto dobu do města sjíždějí výrobci skla, porcelánu, nábytku i např. bytových textilií a dalších doplňků do domácností.   Ambiente určuje trendy v oblasti stolování a designu pro následující období, to vše se stále vzrůstajícím důrazem a v duchu uvědomění si současné ekologické situace.

Pantone institut vyhlásil jako barvu roku 2020 Classic Blue, odstín, který vyjadřuje klid, stálost a důvěru. Tóny modré byly patrné zejména na dekorech porcelánu, vánočních ozdobách nebo plastových víkách všemožných typů zásobníků.

Největší exportéři, ale i malé firmy zabývající se výrobou sériových produktů pro domácnost často na svých stáncích upozorňovali na současnou ekologickou situaci prostřednictvím alarmujících čísel, demonstrací rybářské sítě plné plastu nebo třeba samotnou koncepcí stánku, který byl jednoduše poskládán z dřevěných palet či dřevotřískových desek.

Kavalierglass, největší výrobce borosilikátového skla na světě, je ekologicky smýšlející firmou již řadu let.  Od padesátých let minulého století, kdy se sklo začalo tavit v elektrických pecích a nevypouští žádné emise, díky možnosti opakovaného tavení skla, neprodukuje žádný skleněný odpad, zároveň zanechává  minimální uhlíkovou stopu, protože základní výrobní surovina, křemenný písek, ze kterého se taví sklo, je tuzemského původu.

Zdroj: KAVALIERGLASS, a.s.

Sklárny na svém stánku prezentovaly řadu skleněných brček, které uvedly na trh v loňském roce. Nyní tento projekt podpořily dalšími prodejními nástroji včetně komunikace výhod oproti jejich neskleněným alternativám. Zároveň poukázaly na bezpečnost, opakovanou použitelnost a hygienickou čistotu slámek z chemicky a tepelně odolného skla.

 V expozici novinek byly představeny nové válcové lahve na nápoje,  o objemu 0,5 a 1l s trendy víčkem a sítkem z nerez oceli. Řadu lahví doplnila nová velikost Pure bottle 0,75l.

 Součástí nápojové kolekce byly ještě dva typy džbánů Indis s designovým vylévacím víčkem, celoskleněná konvice Saturn a set Charme zahrnující konvici s ocelovým sítkem a dvěma hrnečky. Komplet Saturn  pro servírování čaje byl inspirován původní kolekcí Ladislava Sutnara, navrženou  ve 30.letech minulého století.

Zcela jednoznačně největší pozornost poutala řada nádobí vhodného pro použití na indukci, kterou tvoří série celoskleněných indukčních hrnců Primo o objemu 1l, 1,5l, 2l a konvice Viola s plastovými doplňky. Indukční desku má v dnešní době vysoké procento domácností. Jejími největšími výhodami jsou rychlost ohřevu, velmi nízké tepelné ztráty, kdy je teplo z desky předáno přímo indukční nádobě                      a nezahřívá se tak celá sklokeramická deska. Oproti elektrickému způsobu ohřívání spotřebovává to indukční až o 30 % méně elektrické energie.

 „Věříme, že nám tříletý vývoj a testování indukčního nádobí přinese nové zákazníky nejen z Evropy, ale také například z Jižní Koreje, Thajska nebo Austrálie, kde je tento způsob přípravy pokrmů stále oblíbenější“, dodává obchodní a marketingová ředitelka Ing. Jitka Jiránková, MBA.

Kavalierglass, a.s. Sázava 
E-mail:  kavalier@kavalier.cz
Web: www.kavalier.cz