Pracoviště miniinvazivní a endoskopické léčby zad EuroPainClinics v Praze a Brně poskytují léčbu bolesti zad a dolní končetiny s využitím širokého spektra miniinvazivních a endoskopických výkonů, a to zejména u pacientů s bolestí způsobenou výhřezem meziobratlových plotének. Vzhledem k aktuálnímu stavu, kdy v řadě nemocničních zařízení je pozastaven či zrušen výkon plánovaných operací z důvodu enormní vytíženosti při zvládnutí šíření infekce, tak možnost využití zdravotní péče na pracovištích EuroPainClinics může být vhodným a rychlým řešením pro pacienty s akutní bolestí zad či pacienty, kteří čekají na termín operace plotének.

ilustrační fofoZdroj: archiv EuroPainClinics

Vyhřezlé ploténky a bolest zad

Vyhřezlé ploténky, které utlačují či dráždí kořenové nervy, jsou častou příčinou kořenového syndromu zad, kdy je až 90 % postižena bederní oblast. Další příčinou je tzv. syndrom selhání operační léčby. Projevuje se přetrvávající nebo nově vzniklou bolestí po operaci páteře, a to až u třetiny operovaných pacientů. Pacienti s kořenovým syndromem vnímají typické projevy jako je tupá, bodavá, pulzující či ostrá bolest, která se šíří do dolní končetiny, ztrátu svalové síly nebo citlivosti v končetině či v prstech, neschopnost stoupnout si na špičky, na paty nebo zvednout nohu do schodů. Bolest se zhoršuje při záklonu či předklonu a často ji doprovází pocit mravenčení či brnění.

ilustrační fofoZdroj: archiv EuroPainClinics

 Výhody miniinvazivních a endoskopických výkonů

Miniinvazivní výkony se provádějí v ambulantním režimu pod přesnou, cílenou a bezpečnou kontrolou RTG mobilního C-ramene, endoskopické výkony na operačním sále pod kontrolou RTG mobilního C-ramene a speciální kamery. Pracovní místo pro výkon (zavedení kamery a nástrojů) se vytváří pouze jedno, o velikosti osm až deset milimetrů.

Díky šetrnému charakteru těchto výkonů zejména nedochází k poškození svalů a měkkých tkání podél páteře, které jsou u klasické otevřené operace páteře narušeny. Výhodou je kratší doba trvání výkonů, možnost ambulantního provedení výkonů v lokální anestezii a menší riziko pooperačních komplikací, jako je výskyt infekce, krvácení či tvorba zjizvené tkáně. Výrazně se zkracuje doba rekonvalescence, což znamená rychlejší návrat do každodenního aktivního života. Výkony se provádějí bez nutnosti hospitalizace – pacient se po provedeném výkonu a doporučené době zhruba dvouhodinového odpočinku navrací do svého domova.

Jak se můžete objednat?

Z bezpečí a pohodlí vašeho domova lze kdykoliv využít bezplatnou online službu E-konzultace. Vzhledem k riziku nákazy infekcí Covid-19, která primárně ohrožuje věkovou kategorii seniorů, jsou k léčbě v současnosti přijímáni pacienti do 65 let věku (ročník 1955). Zdravotní péče je plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Kontakt:
EuroPainClinics Praha
Starochodovská 1750/91, Praha – Chodov
Tel.: 702 297 397

EuroPainClinics Brno
U Pošty 402/14, Poliklinika Starý Lískovec – 1. patro, Brno – Starý Lískovec
Tel.: 792 336 946
www.europainclinics.cz