Brněnské setkání Michala a Michaely Horáčkových s občany v rámci adventních cest probíhalo netradičně celé odpoledne a končilo v pozdních večerních hodinách. „Vánoce jsou čas rodiny, ne politiky. Proto jsem se chtěl s občany ve všech regionech setkávat spíš ve vánoční atmosféře a politiku do toho pokud možno nevnášet. Naopak Vánoce jsou tradičně spojené s tím, že prakticky každý z nás myslí na potřebné,“ řekl Horáček.

Atmosféra v Radosti tomu odpovídala. Na pódiu byl vánoční stromeček a zhruba polovinu večera vyplnila hudba. Vystoupil Ondřej Ruml se svým sólovým projektem, představila se skupina Pro Ty Boty, A PROČ NE? a taneční vystoupení flamenca. Diváci aplausem přivítali také speciálního hosta, módní návrhářku Liběnu Rochovou.

Mezi písničkami se diváci ptali Michala Horáčka na různé otázky, přičemž samozřejmě došlo i na ryze osobní témata: „Moje rodina byla hodně specifická. Můj tatínek byl jedním z nejinteligentnějších lidí, jaké jsem kdy poznal. Mluvil dvanácti jazyky a z většiny z nich překládal. Jako většina intelektuálů té doby byl militantní komunista. Moje maminka ho měla moc ráda a žili spolu celý život. Ona byla militantní antikomunistka. Dědeček byl přírodovědec, takže neustále mluvil o přírodě a o tom, co se od ní můžeme naučit. Babičku příroda moc nezajímala. Zato byla bigotní katolička. Takže moje dětství se neslo v duchu neustálých sporů. Ale nikdo nikoho z té pospolitosti nevylučoval, nikdo neřekl‚ ty jsi blbec, jdi pryč‘. Proto vím, že spor je důležitý, ale zároveň také vím, že z něj nesmíme nikoho vylučovat, nikoho nálepkovat a že v takové společnosti je možné a žádoucí harmonicky žít,“ řekl Michal Horáček.

Celý večer byl tlumočen do českého znakového jazyka.

Závěrem setkání rozsvítil Horáček další svíčku na adventním věnci.

S Michalem Horáčkem se lidé mohou v době adventu setkat v různých městech republiky. Třeba také v Plzni, Českých Budějovicích či Pardubicích.