Již šestým rokem se Novoměstská radnice promění v prostor naplněný příjemnou atmosférou mimořádného prvního adventního víkendu.

V sobotu a v neděli 1. - 2. prosince od 10 -18 hodin vás v překrásných historických prostorách známé pražské národní kulturní památky na Karlově náměstí přivítá adventní trh plný hraček, regionálních i řemeslných výrobků a originálů od designérů a výtvarníků. Užijete si divadelní vystoupení, dětské pěvecké sbory i bubnovou performanci Petra Šušora, které se budete moci zúčastnit nejen jako diváci. Těšit se můžete i na dílničky či nejdelší funkční vlakové kolejiště v Praze a radost budou mít i modeláři. 

„Adventní trh na Novoměstské radnici se stal po letech již tradičním místem setkávání. Snažíme se o to, aby i letošní adventní trh na NR byl místem, kde si budete užívat klidnou předvánoční atmosféru.“ Takto charakterizuje Novoměstský advent ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Novoměstský advent letos naváže na úspěšnou koncepci, kdy návštěvníkům nabídne na nádvoří Francouzský adventní trh, plný francouzských delikates, nápojů a dalších vánočních dárků. Ve vnitřních prostorách radnice se v letošním roce se opět můžete těšit na spolupráci hned několika partnerů. SDV model zajistí instalaci nejdelšího funkčního kolejiště v Praze. Zároveň se účastní řada prodejců, kteří nabídnou pestrou škálu hotových i dalších modelů. Design mode nabídne výběr různých designérů i výtvarníků. Všichni partneři se tak scházejí, aby vám zpříjemnili adventní čas a společně s vámi ho prožili v krásných prostorách Novoměstské radnice. Tajemná Šatlava vám nabídne již druhou instalaci svítících objektů od výtvarnice Evy Nečasové (Spacelights) nazvanou „Nočním lesem“, její součástí budou pro letošní rok nové svítící instalace hub a samorostů a zároveň svítící brouci a duchové. Tyto trojrozměrné instalace nesmírně originálně a neopakovatelně doplní klenby šatlavy a vytvoří fantaskní atmosféru, která okouzlí děti i dospělé. Novoměstská radnice se opět stane „Otevřeným a klidný prostorem v srdci rušné metropole“.  Repertoár divadel, dílniček a dětských pěveckých sborů zůstal u osvědčeného a divácky úspěšného programu předchozích let. Z jižních Čech například přijede Divadlo Dokola, Prahu zastoupí soubor Lokvar.

 

VSTUP ZDARMA

Podrobné informace a program: na http://www.nrpraha.cz/program/910/novomestsky-advent/

 

www.nrpraha.cz