Výhody LED reflektorů

Ještě předtím, než se pustíme do výčtu možností využití LED reflektorů, podíváme se na jejich výhody. LED reflektory určené pro venkovní použití jsou odolné proti prachu i povětrnostním podmínkám. Když zvolíte kvalitní výrobek, mají i dlouhou životnost. Samozřejmostí je, stejně jako u všech svítidel využívajících technologii LED svícení, velmi nízká spotřeba elektrické energie. Při porovnání s klasickým svítidlem se shodnou spotřebou se dostanete na výrazně vyšší svítivost. Jsou vhodné pro soukromé účely i komerční nasvícení budov, reklam, soch a podobně. Při svícení nedochází k výraznému zahřívání, což znamená, že jde i o bezpečnější variantu v porovnání s klasickým halogenovým osvětlením.

1. Osvícení haly a pozemku

LED reflektory se využívají v komerční sféře pro řádné osvícení výrobních prostor, skladovacích hal, parkovišť a podobných pozemků. Díky vysoké svítivosti mohou simulovat téměř denní světlo, což umožňuje pohodlnější práci během nočních směn či ochranu majetku před případným vniknutím zlodějů. Snadno se dají instalovat do nejrůznějších hal a v zásadě není nutná speciální manipulace. Díky tomu jsou velmi oblíbené mezi firmami. Na trhu je řada modelů, takže si snadno vyberete podle toho, co se nejvíce hodí do vašich prostor. Při instalaci vše řádně upevněte a dejte pozor na bezpečné vedení elektrického proudu a všech kabelů.

2. LED reflektor na zahradu

Pokud chcete trávit více času na zahradě a hledáte vhodné osvětlení, možná právě toto bude řešení. Praktický LED reflektor na zahradu dokáže efektně osvítit nejrůznější dekorace, krásně tvarované keře, jemně nasvítit dům a podobně. Díky tomu vynikne vaše snaha o upravený pozemek na maximum. Zahradní reflektory je možné umístit podél chodníčku, na terasu, ke dveřím či kamkoliv do prostoru zahrady. Na výběr máte z mnoha variant lišících se svou svítivostí, tvarem i velikostí. Pro pohodlné umístění například do trávníku je možné dokoupit příslušenství v podobě praktického držáku. Při instalaci reflektoru na zahradu si však dejte pozor, aby vám světlo zbytečně nesvítilo do okna či neoslňovalo vaše sousedy, kteří by si následně místo obdivování krás vaší zahrady mohli přijít stěžovat.

Při instalaci zahradních reflektorů zvolte bezpečnou přípojku do elektrického proudu. Venkovní zásuvka by měla být krytá před přebytkem vody a nepřízní počasí. Na zahradu umisťujte pouze takové osvětlení, které je za tímto účelem přímo vyrobené. Naopak do venkovního prostředí nepatří světla určená pro využití v interiéru. Nejsou totiž stavěná pro chod při dešti a podobně.

3. Světlo s pohybovým čidlem zastraší zloděje

Jistě nikdo si nepřeje, aby na jeho pozemek zavítal zloděj s úmyslem ukrást či poškodit majetek. V rámci zabezpečení je dobré zvolit i LED reflektor s pohybovým čidlem. To se při detekci pohybu rozsvítí, což případného záškodníka odradí. Tento zdroj osvětlení se vyplatí instalovat ke dveřím, vchodu do garáže a podobně. Určitě se bude hodit i vám samotným, když se před vchodovými dveřmi automaticky rozsvítí světlo, takže lépe uvidíte na zámek a nepřerazíte se na schodech. Opět je možné vybírat z různých velikostí a svítivostí. Při instalaci si zkuste pohrát s umístěním kabelů, aby byl výsledek estetický a nikde zbytečně nepřekážely dráty.

4. Barevné RGB reflektory pro parádní party

Barevný LED RGB reflektor nabízí efektní osvětlení v takové barvě, jakou si přejete. Hodí se pro dekorativní osvícení zahrady a uplatní se při pořádání oslavy či party. Většina RGB reflektorů má dálkové ovládání, s jehož pomocí se dá měnit barva a někdy i částečně intenzita vyzařovaného světla. Při výběru se podívejte, jaký je ozařovací úhel a co všechno vybraný reflektor dokáže. Pro opravdu vydařenou party můžete přidat i laserové osvětlení, barevné LED pásky a další zajímavé dekorace. Pro barevné světlo jistě najdete využití i během vánočních svátků, kdy budete přemýšlet, čím si vyzdobit zahradu. Ve světě světelných vánočních dekorací se otevírají nové možnosti plné krásných druhů malých i velkých svítidel, řetězů a dalších.

5. Solární LED reflektory pro úsporu energie

LED technologie je sama o sobě až o 80 % úspornější v porovnání s klasickými halogenovými žárovkami. I přesto se hodí každý způsob, jak ušetřit nějaké ty finance. Solární LED reflektory jsou ideální pro umístění na zahradu a k domu. Napájí se ze slunečního záření, které dobije zdroj pohánějící světlo během tmy. Jde o velmi ekologickou a ekonomickou variantu. Nevýhodou však je malé svícení během zatažených dnů. Najít však můžete i takové varianty osvětlení, které kombinují oba zdroje energie, a jsou tím pádem maximálně efektivní. Malé solární panely se nachází i na drobnějších LED lampičkách na zahradu a malých dekorativních svítidlech. Nejvíce je využijete například během letních měsíců, kdy se přes den krásně nabijí a večer vytvoří elegantní dekoraci zahrady zpříjemňující posezení na terase, u grilu a podobně.

6. Světlo na stavby

Na stavbě je často potřeba pracovat dlouho a zároveň mít veškerý materiál pod kontrolou. S tím pomohou vysoce svítivé reflektory, které dokážou výrazně osvítit vnitřní i venkovní prostor. Mohou mít různou velikost a jejich společnou vlastností je fakt, že se dají poměrně snadno přimontovat na vybrané místo dle potřeby. Předností vysoce svítivých reflektorů je dlouhá životnost a zdroj pořádného světla bez negativního silného zahřívání jako u klasických reflektorů. S profesionálním svícením se setkáte i v halách a nejrůznějších provozech. Kromě reflektorů pro připevnění ke stěnám, stropům a podobně existují i speciální varianty se stojanem. Jejich výhodou je snadná manipulace, pohodlné přenášení a tím pádem i snadné nastavení v případě potřeby. I přesto, že nedochází k výraznějšímu zahřívání, neumisťuje zdroj světla do příliš těsné blízkosti hořlavých materiálů. Na bezpečnost pamatujte také u vedení zdroje elektřiny.

7. Snadno přenosné reflektory se stojanem využijete kdekoliv

Reflektory se stojanem, které se využívají zejména na stavbách, najdou své využití i kdekoliv jinde. Vyznačují se velkou svítivostí, dlouhou životností a snadnou manipulací. Pořádné světlo určitě oceníte při rekonstrukci domu, zahrady či vlastního pozemku. Možnosti využití jsou téměř nekonečné a pořádný LED reflektor patří mezi investice, které se vám určitě budou hodit. V nabízeném příslušenství jsou i nejrůznější stojany pro bezpečné umístění jiných druhů svítidel. Při využívání stojanu vždy volte kompatibilní řešení a dbejte na pevné uchycení, aby nedošlo ke zbytečnému rozbití.

8. Osvětlení výstavy a expozice

LED světlo oceníte i při pořádání výstavy nebo potřebě zvýraznit určitou expozici či sochu. K tomuto účelu slouží speciální druh reflektorů s rozptýleným světlem vytvářejícím efektní a jemné nasvícení, jaké jste již možná někdy viděli u slavných budov a soch. I přes vysoký výkon a dostatečné světlo mají většinou poměrně skladné rozměry. Množství spotřebované energie je často až překvapivě nízké. Ke svému účelu jsou ideální právě i s ohledem na bezpečnost, kdy se nezahřívají, takže mohou být volně položené u osvětlovaného předmětu. Pro zvýraznění detailů je možné přidat i nějaké bodové osvětlení a vytvořit efektní podívanou se vším všudy.

9. Pro dokonalé umělecké fotografie

Velkou část kvalitní a krásné fotografie tvoří dobré světlo. Ne vždy máme k dispozici ideální světelné podmínky, což platí zejména při focení v interiéru. A právě tehdy přichází na řadu nejrůznější LED světla. Již po nějakou dobu se využívají na poli fotografické techniky díky své neuvěřitelné variabilitě. Malé bodové světlo, umělá svíčka, reflektor osvětlující modelku či speciální blesk. Všechno toto mohou být pomůcky pro vytváření uměleckých děl. Dnes je konkurence velká, což je potřeba zohlednit i při umělecké tvorbě a začleňovat originální prvky pro její pozvednutí a vytvoření originálního podpisu. Jestli máte umělecké ambice, začněte nejdříve s menšími svítidly a postupně se třeba propracujete na řádnou sbírku nejrůznějších modelů, které budete využívat přesně podle svého uměleckého zájmu. A když se všechno povede podle vašich představ, určitě nebude nutná ani následná postprodukce a úprava fotografie.

V článku jste našli pořádnou porci inspirace pro využití LED reflektorů. A na co je použijete vy? Nebo dáte raději přednost jinému druhu svítidel a vsadíte na menší zdroj světla? Variant existuje celá řada, což je na LED technologii krásné. Vybírat můžete i z různých barev světla, blikajících dekorací a podobně. Díky tomu jsou možnosti téměř nekonečné a záleží jen na vaší představivosti a schopnostech. Pro ještě lepší přehled o tom, z čeho všeho můžete vybírat, navštivte internetový obchod s LED reflektory. Určitě budete překvapeni, co všechno zde najdete. Specialista na LED osvětlení ledakce.cz vám je k dispozici.