Většina zájemců o půjčku míří v první řadě do banky. Tady je ale potřeba počítat s náročným procesem schvalování s často nejasným výsledkem. Pokud žadatel o půjčku nesplňuje přísné podmínky, jeho žádost bude bez pardonu zamítnuta. V takovém případě se vyplatí požádat o pomoc společnost poskytující nebankovní půjčky. Jaké jsou výhody nebankovních půjček? Čtěte dál a dozvíte se to.

Nebankovní půjčky jsou férové

Díky novele zákona o spotřebitelském úvěru z trhu prakticky vymizely nepoctivci, kteří parazitovali na nepříjemné situaci žadatele o půjčku. Současný trh s nebankovními půjčkami je tak mnohem bezpečnější než kdykoli dřív. Vymizely z něj půjčky pro žadatele bez prokazatelného a stálého příjmu, půjčky na směnky i ty, které byly zatíženy extrémně vysokými, mnohdy až lichvářskými úroky. Současná nabídka půjček je proto bezpečná, férová a vyberou si z ní jak ti, kteří potřebují půjčit pár tisícikorun, tak žadatelé s většími výdaji.

Menší i větší částky k zapůjčení

Již výše jsme zmínili, že si můžete půjčit jak pár stovek, tak několik milionů korun. To v bankách jste většinou limitování většími objemy půjček. U nebankovních společností ale máte možnost vzít si tzv. mikroúvěr (zpravidla do 5 000 tisíc korun), který snadno načerpáte a jednoduše splatíte. U mikropůjček je ale většinou potřeba počítat s vyššími úroky a hodnotami RPSN. Ty navíc není povinné podle zákona u nabídky uvádět. Pokud si ale hodnotu RPSN u vybrané společnosti vyžádáte, měla by vám vyhovět.

Rychlé vyřízení

Většinu nebankovních půjček (a ostatně také spoustu těch bankovních) můžete jednoduše sjednat online pěkně z pohodlí vašeho domova. Stačí vám k tomu počítač s připojením na internet, e-mail a mobilní telefon. Na stránkách poskytovatele půjček najdete přehledný formulář, do kterého vyplníte vaše osobní údaje a jednoduše odešlete. Pokud je formulář vyhodnocován automaticky, informaci o tom, zda vám bude půjčka schválena či nikoli, dorazí prakticky obratem. V případě, že žádosti vyhodnocuje fyzická osoba, trvá jejích vyřízení delší dobu. Na druhou stranu je zde vyšší šance na jejich schválení.

Rychlost poskytnutí finančních prostředků 

Pokud na peníze opravdu spěcháte, můžete zvolit hotovostní půjčky nebo půjčky online. U prvních zmíněných vám bude částka vyplacena v hotovosti kurýrem společnosti, který se s vámi domluví na osobní schůzce. Některé společnosti nabízí možnost vyzvednout peníze na některých čerpacích stanicích nebo v trafikách. U online půjček stačí většinou zaslat jednokorunový ověřovací poplatek. Po jeho připsání na účet poskytovatele, jsou obratem zaslány peněžní prostředky k zapůjčení. Peníze tak můžete získat ještě týž den nebo následující pracovní den.

Variabilní možnosti financování

Nabídka nebankovních půjček je opravdu bohatá a uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Žádat můžete o půjčky bez dokládání příjmů. V praxi to znamená, že musíte mít pravidelný a dostatečný příjem, nemusíte ho ale společnosti dokládat skrze potvrzení od zaměstnavatele nebo finančního úřadu. Získat můžete i zmíněné hotovostní půjčky nebo půjčky bez nahlížení do registru. Právě záznam v registru dlužníků může být nepřekonatelnou překážkou pro poskytnutí bankovní půjčky. Některé nebankovní společnosti ale do registrů vůbec nenahlížejí nebo zde záznam neberou jako překážku. U půjček pro tzv. problémové klienty je ale většinou potřeba počítat s vyšším úrokem a hodnotou RPSN.

Snadný odklad splátek

Nespornou výhodou nebankovních půjček je i snadný odklad splátek. Pokud se dostanete do potíží se splácením, stačí společnost kontaktovat a domluvit se na tzv. splátkových prázdninách. Ty můžete „vyhlásit“ také po přihlášení do svého uživatelského účtu (pokud tuto možnost vybraný poskytovatel půjčky nabízí). Počítejte ale s tím, že vám bude účtován menší poplatek. Pokud byste si ale splátky odkládali častěji, může se vám i sebevíc výhodná půjčka nepříjemně prodražit.