1) Prodáte za vyšší cenu

Pokud plánujete změnit své bydlení a chcete prodat dům a pořídit si jiný, menší, větší nebo se nastěhovat třeba do bytu, tak na nic nečekejte a prodejte dům nebo byt právě teď. V současné době zažívá realitní trh příznivé období a na prodeji nemovitosti je možné v současné době opravdu vydělat, stačí nastavit prodejní cenu odvážně, tržně, ale zároveň také reálně.

2) Využijte babí léto

Lidé jsou příjemně naladěni po létě, po období dovolených a mnozí plánuji pořídit si nové bydlení. S novým školním rokem také spousta rodin plánuje větší bydlení nebo pořízení dalšího potomka. Babí léto a podzim jsou tak ideální dobou, kdy prodat nemovitost. Využijte také poslední zbytky slunce, které jsou pro fotografie prodávané nemovitosti, velmi důležité. Prodávejte tak příjemný, prosluněný dům nebo byt, který zaujme na první pohled.

3) Poptávka po domech roste

Velké množství mladých rodin i párů, které teprve potomka plánují, se rozhoduje, zda si koupit byt nebo dům. Ve většině případů a po spočítání veškerých nákladů vychází velmi výhodně koupě domu. V oblibě jsou nízkoenergetické stavby, ale levnější a stejně žádanou variantou je koupě staršího rodinného domu a jeho rekonstrukce.

4) Na Vánoce bydlet

Další výhodou, proč prodávat nemovitost právě na podzim jsou blížící se Vánoce. Mnozí se rozhodnou bydlet ve svém do konce roku, a také toto předsevzetí splní. Rodiny se tak chtějí do Vánoc zabydlet a slavit vánoční svátky v novém.

5) Dostupné hypotéky

Pokud si myslíte, že za stanovenou cenu vámi prodávanou nemovitost nikdo nekoupí, tak myslete na možnost hypotéky. Ty jsou dnes dostupnější než dřív a není tak problém, aby si mladý pár společně pořídil vlastní bydlení. Koupě domu nebo bytu je velkým krokem, ale zároveň příjemnou cestou k rodinnému životu.

6) Výměna nebo pořízení bytu

V některých případech můžete dům prodávat z toho důvodu, že se stěhujete do jiného města, za prací, za novým partnerem anebo chcete dům menší, větší, popřípadě raději byt. Pokud na prodej domu spěcháte, tak se nebojte svěřit do rukou profesionální realitní kanceláře, která vám pomůže dům prodat a navíc zajistí veškeré právní i finanční služby.