1. Kvalitní infrastruktura

Nepochybně vás láká život na místě, kde neslyšíte nic než šumění lesů a zpěv ptáků. Takové odlehlé bydlení za Prahou bývá sice levnější a přetéká utopickou krásou, ale s cestováním do města přichází první trápení. Intervaly mezi jednotlivými spoji se pohybují v řádu hodin a cesta do metropole zabere podobně dlouhý časový úsek. V případě bydlení na okraji Prahy v tradiční lokalitě problémy s dojížděním řešit nemusíte. Do centra totiž dorazíte do půlhodiny a ve všední dny se spoje dočkáte takřka každých 10 minut.

2. Občanská vybavenost

Na okraji Prahy najdete stejné zázemí jako v centru. Sportovní centra, obchody, školy, školky, restaurace, kavárny. Takřka vše, na co si vzpomenete. Na rozdíl od srdce metropole si však všechny tyto možnosti můžete vychutnat v klidu a bez hlučných turistů.

3. Cenově dostupné byty

Když jde o bydlení, každá ušetřená koruna dobrá, viďte? Pokud si vyberete byt na okraji Prahy, ušetříte i stovky tisíc korun, které můžete investovat do svých zálib či cestování. Nebo třeba luxusního vybavení? To už je na vás.

4. Klidná lokalita

Praha patří mezi nejrušnější města republiky. A to nejen během adventu, jarních prázdnin v Dánsku nebo v letní špičce, kdy se polovina světa rozhodne, že si musí prohlédnout orloj na Staroměstském náměstí. Na okraji Prahy si budete moct užívat nerušeného bytí. Dostatečně daleko od všeho shonu, dopravních kolon a příliš hlučného nočního života. O pohodovém dětství vašich ratolestí ani nemluvě.

5. Zeleň

Když hodíte kamenem v centru, pravděpodobně jím rozbijete něčí okno nebo hlavu. Ale na okraji města? Žbluňkne do řeky, odrazí se od kmene stromu nebo se schová do trávy, protože oblíbené lokality pro bydlení na kraji Prahy obklopuje příroda, cyklostezky a zapomenutá zákoutí, která můžete o víkendech prozkoumávat pěšky či na kole.

Víte o další benefitech, jež nabízí okrajové části Prahy? Nebo se raději rovnou podíváte třeba na nabídku bytů v Horoměřicích (těsné sousedství Prahy 6)?