Zajímavá městečka

Při návštěvě Kapverd můžete obdivovat mimo jiné také místní architekturu. Pokud vás zajímají typické stavby, určitě si napište na seznam míst, které musíte navštívit, městečko Mindelo na ostrově Sao Vincente. Nachází se v příjemném zálivu a při procházkách uličkami nebude chybět pořádná romantická atmosféra. Velkou zajímavostí jsou také karnevaly pravidelně pořádané právě v tomto městečku. Zkuste si naplánovat svou dovolenu souběžně s termínem karnevalu, ať máte o další zážitek navíc.

Uklidňující příroda

Pro pořádnou dávku uklidňující přírody se vyplatí navštívit krásný ostrov Santo Antao. Najdete zde typickou vegetaci s exotickými rostlinami v poměrně nedotčené podobě. Na stejném ostrově se nachází také hory, kde si můžete udělat aktivnější a zajímavý výlet v přírodě.

Když budete mít štěstí, můžete zahlédnout velryby a keporkaky, kteří občas proplouvají v okolí ostrovů. Nejčastěji se objevují okolo ostrova Boa Vista a nejlepší šanci na jejich spatření máte od března do května, což může být tip na to, v jakém termínu navštívit Kapverdy.

Čisté a teplé moře

Protože se Kapverdské ostrovy nachází poblíž Afriky, můžete se těšit na teplé a čisté moře. Na své si přijdou milovníci podmořského života, protože při šnorchlování toho je hodně k vidění už kousek od břehu. Většina pláží je pískových a vhodných ke koupání i odpočinku.

Místní kuchyně

Kapverdské ostrovy nabízí chutnou kuchyni, kde hlavní roli hrají čerstvé mořské plody. Nechybí ani trocha exotického ovoce a místní speciální recepty. Při návštěvě si určitě udělejte čas a navštivte několik restaurací.