Hory, sníh, dobrá parta, spousta legrace při lyžování, první lásky…  Měli byste to srdce tohle svým dětem odepřít?

Problém je, že takový pobyt na horách je dost drahý. Nemusíte být zrovna matka samoživitelka, abyste zjistili, že vám na to z rodinného rozpočtu nezbývá dost peněz a že hory tedy bude muset vaše dítě oželet. Máte pravdu, že to není úplně nezbytné, ale vaše dítě přijde o spoustu zážitků, nenaučí se lyžovat a především – ocitne se mezi dětmi druhé kategorie, chudáky, životními outsidery. Bude vás to mrzet, ale co se dá dělat. Peníze prostě nejsou…

Podobné je to se školou v přírodě. Nejde jen o to, že pražské děti by ze zdravotních důvodů měly být aspoň chvíli mimo městské prostředí. Jde i o to, že během pobytu v přírodě se se svými spolužáky a učiteli mnohem snadněji sžijí, naučí se spolu vycházet a vytvoří si vzájemné vazby a přátelství. Škola v přírodě obohatí život dětí, budou mít zážitky, na které budou stále vzpomínat.

A opět, stojí to peníze. Co když jich nemáte nazbyt? Život v Praze je dnes drahý, takže všechno zaplatit nemůžete. Proto oželíte to, co není úplně nezbytné.

Nejste ovšem sami. Dnes si bohužel kvůli vysokým životním nákladům v Praze mnoho rodin nemůže dovolit svým dětem zaplatit školu v přírodě ani lyžařský kurs.

A to je něco, co se nám opravdu nelíbí. Každé dítě má právo na radostné a bezproblémové dětství. Proto chceme, aby Praha platila každému dítěti náklady na lyžařské kursy a školu v přírodě až do výše 2500 Kč..

Každé dítě se musí ve škole naobědvat
Podobné je to i se školními obědy. Životní náklady stále stoupají, každá věc něco stojí a všechno si dovolit nemůžete. Proto škrtnete tu položku, která není nezbytně nutná. Vaše dítě nepůjde do školní jídelny, ale zabalíte mu nějaké jídlo s sebou. Dovedete si ale představit, jak se cítí dítě, kterému rodiče prostě nemohou zaplatit oběd ve školní jídelně?

Proto budeme i nadále pokračovat v projektu bezplatných školních obědů pro děti z rodin s nízkými příjmy. Chceme také zlepšit kvalitu školního stravování, tak aby děti jedly zdravá jídla, která jsou připravená z opravdu kvalitních surovin.

Zlevníme život všem Pražanům
Praha je jistě krásná. Je to jedno z nejkrásnějších měst na světě. Ale život v Praze je čím dál dražší. Může za to především turistický ruch, který zvedá ceny za jídlo, ubytování, dopravu, vlastně všechno. Někteří podnikatelé na turistech vydělají. Ale řada Pražanů sleduje jen pořád větší vír ve své peněžence.

Chceme proto, aby se životní náklady pro obyvatele Prahy zlevnily. Chceme, aby co nejvíce peněz z rodinného rozpočtu zůstalo pro rodinu. Chceme zlevnit bydlení, dopravu po městě, ceny energií, některé výdaje ve škole, stejně jako poplatky za psy.

Prostě zlevníme život všem Pražákům! Více na www.jasne.cz