Své sympatie k pěnivému moku Rudolf II. vyjádřil velkolepě: pivovar povýšil na královský a pivo poctivé chuti si nechával vozit na Pražský hrad. Odpovídající tak musela být jeho kvalita – vždyť do Prahy tenkrát cestovalo tři dny!

Rudolf dále údajně sám dohlížel na to, aby sládci měli vždy dostatek kvalitních surovin. Vodu zajišťovaly prameny z křivoklátských lesů, prvotřídní ječmen rostl na zdejších úrodných lánech.

Historie vaření piva v Krušovicích tak trvá více než 430 let bez přerušení  - a královské pivo se dodnes právem počítá mezi českou pivovarskou elitu. Po celá staletí sází na kvalitu a používání nejlepších surovin. Chutná nejen českým štamgastům. Postupně se stalo i významným exportním artiklem, kdy se jako světová značka prosazuje na zahraničních trzích mnoha kontinentů.

Jak jde dohromady historie a um sládků ruku v ruce s moderními technologiemi? O tom se mohou přesvědčit všichni návštěvníci, kteří do Královského pivovaru Krušovice zavítají. Během zhruba hodinové exkurze se dozvědí spoustu informací z historie a v jednotlivých provozech nahlédnou pod pokličku výroby místním pivovarníkům. Závěrem královské pivo samozřejmě ochutnají.

Na exkurzi se návštěvníci mohou objednat na telefonním čísle 737 224 087. Veškeré informace (včetně rezervace prohlídky) jsou k dispozici na stránkách www.krusovice.cz.

Pivovar Krušovice, U pivovaru 1, Krušovice, 270 53, telefon: (+420) 313 569 202, e-mail: info@krusovice.cz, https://www.krusovice.cz