Výlet do Afriky už nemusí být jen sen. Ve dvorském Safari Parku na vás čeká největší kolekce afrických zvířat v Evropě.

Královské věnné město nabízí také řadu historických a kulturních památek. V Městském muzeu se můžete postupným otevíráním šuplíků a skříněk seznámit s tradicí výroby vánočních foukaných ozdob, která je zde stále živá. V expozici textilního tisku, díky původním strojům, doplněným množstvím vzorníků, látek či modrotiskovou dílnou, nahlédnete pod pokličku nejen tiskařům, ale i designérům, rytcům a vzorkařům.  Je zde pro vás připravena i malá tiskařská dílna, kde si můžete pomocí ručně vyráběných forem ozdobit látku podle vlastní fantazie.

Tyršovo koupaliště vás přenese do 30. let minulého století. Můžete zde odpočívat ve stínu krásných vzrostlých stromů, k dispozici jsou dva velké bazény a dětské brouzdaliště.

Pohled na město z ptačí perspektivy vám umožní vyhlídková věž kostela sv. Jana Křtitele, zde můžete navštívit i kobku, místo nálezu Rukopisu Královédvorského.

Děti jistě uvítají možnost si zasoutěžit s turistickou hrou Toulky nejen Královédvorskem, ve které sbírají známky či hledají a překreslují piktogramy v přírodě. Hraje se o prodloužené víkendové pobyty např. v Lázních Bělohradu, v Safari Parku, na Kuksu a o další krásné ceny. Pravidla soutěže a další tipy na výlety naleznete na www.dvurkralove.cz.

Kontakt: Městské informační centrum Dvůr Králové nad Labem,
              Švehlova 400, 544 17 Dvůr Králové nad Labem
Tel.: +420 499 321 742 mobil: +420 730 182 895
e-mail: info@mudk.cz                        fcb: @infodvur