Zaplavat si je možné ve třech 25 metrových drahách. Pro ty, kteří spíše preferují relax a odpočinek jsou k dispozici lavičky a lehátka s perličkou a masážními tryskami a různé chrliče vody. Především pro mládež, ale i aktivní návštěvníky, jsou určeny 2 skluzavky, basketbalový koš, šplhací sítě s nášlapnými lekníny, houpací záliv, vodní clony a vodotrysky.

Dále je v areálu neplavecký bazén se skluzavkou, dětské brouzdaliště a relaxační bazén. Zájemci si mohou zahrát minigolf, k míčovým hrám je k dispozici travnaté hřiště. Samozřejmostí je občerstvení, sociální zázemí a převlékací boxy.

 Kamenná kniha na počest Františka Palackého

V říjnu 2018 byla při příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky slavnostně odhalena kamenná kniha od akademického sochaře Kurta Gebauera na počest Františka Palackého.

   ilustrační fotoZdroj: Město Neratovice/archiv

Pořízení knihy zhotovené z nejkvalitnějšího božanovského pískovce inicioval Spolek pro zbudování kamenné knihy složený z občanů města včetně obyvatel Lobkovic a řady významných osobností společenského a veřejného života.

Velký historik František Palacký strávil nejvíce svého tvůrčího času právě na lobkovickém zámku své manželky. 31. května 1876 byl pochován na lobkovickém hřbitově. To je i důvod, proč na louce u řeky Labe, položené pod cestou vedoucí k lobkovickému zámku, vzniklo toto dílo připomínající nám i nedopsané stránky českých a československých dějin.

V loňském roce jsme si připomněli i 220. výročí od narození Františka Palackého, který pochází z Hodslavic na východní Moravě. Jeho otec byl učitelem na místní škole a drobný živnostník. Již v dětství se u Palackého, který měl 12 sourozenců, projevilo mimořádné nadání, zvláště pro učení cizím jazykům. 

V mládí se František Palacký rozhodně nechoval jako univerzitní suchar. Svědčí o tom i milostný románek s uherskou šlechtičnou Ninou Zerdahelyovou. Nesplnil otcovo přání a nevydal se na dráhu evangelického pastora, místo toho se mu podařilo proniknout, jako vychovatel, ale i rodinný přítel, do nejvyšších šlechtických kruhů.

Přes nesmírné možnosti pohádkové kariéry se Palacký již ve svých jednadvaceti letech rozhodl pro dráhu historika českých dějin a napsal o tom i dopis Josefu Jungmannovi.

 Sňatek se ženou bohatého právníka a statkáře, nového majitele  lobkovického zámku, Palackému umožnil věnovat se naplno naučné a historické činnosti. Svou ženu Terezii Palacký nesmírně miloval.  Proto určil za místo svého posledního odpočinku malý lobkovický hřbitov u kostelíka Nanebevzetí Panny Marie. 

ZÁŘÍ BUDE PATŘIT NERATOVICKÉMU SALONU 2019

Druhý zářijový víkend bude již tradičně patřit multižánrovému hudebnímu festivalu, který pro všechny Neratovičáky i přespolní připravilo město Neratovice ve spolupráci se Společenským domem. V sobotu a v neděli vás tak po celý den na náměstí Republiky čekají špičkové kapely, ukázky práce záchranářů, prezentace neratovických sportovců a volnočasových aktivit, spousta zábavy pro děti a dospělé v Unipetrol Fun Parku, taneční zábava a samozřejmě i občerstvení pro každého. Tak se přijďte podívat!  

sobota 14. září od 14:00 hod.

SPORTEM PRO ŽIVOT

Prezentace neratovických sportovních a volnočasových klubů, soutěže a atrakce pro děti i dospělé s vystoupením kapel Vorasband, Monogram a George and Beathovens s Karlem Kahovcem.

Moderuje Mirka Dobsová.

19:30 – 24:00 hod.  Taneční zábava pod širým nebem
(Venca Hruška duo, Karyna Band)

  neděle 15. září od 11:00 hod.

DEN SPOLANY & UNIPETROL FUN PARK

U příležitosti tradičního Dne Spolany se v Unipetrol Fun Parku, který bude v parku u kašny před kinem doprovázet letošní NERATOVICKÝ SALON, se návštěvníci mohou těšit na atrakce pro děti i dospělé, zábavné chemické pokusy či soutěže o věcné ceny.  

 ilustrační fotoZdroj: Město Neratovice/archiv

11:00  JAZZ Band ZUŠ      16:15 Yo Yo Band
12:00  Swingin´ Emotions     17:40 Václav Neckář & BACILY
13:20  Milan Drobný a NADROBNO  19:10 Anna Julie Slováčková: Bigband inspirations
14:45  MORAVANKA J.Slabáka  20:40 Kamil STŘIHAVKA Band
22:00 Ohňostroj

moderuje Petra Šimková

VSTUP ZDARMA

 

Kontakt: Město Neratovice
 
Telefon:
315 650 333 (ústředna budova Kojetická 1028)
315 650 444 (Infocentrum, budova MěÚ, nám. Republiky 400)
E-mail: meu@neratovice.cz
web: www.neratovice.cz