CZECH HOTEL AWARDS 2020 
Zámek Liblice se pravidelně řadí v prestižní soutěži CZECH HOTEL AWARDS na přední místa. Letošní rok se stal absolutním vítězem mezi 4* hotely v České republice. K tomu již potřetí v řadě obhájil prvenství v kategorii nejlepší hotel ve Středočeském kraji a podruhé v řadě prvenství za nejlepší kongresový hotel v kraji.

Pod hlavičkou Akademie věd
Akademie věd, za přispění fondů Evropské unie, vybudovala ze zámku moderní konferenční centrum a stylový zámecký hotel. Pohled na tento barokní skvost je vskutku impozantní. Dominantou zámecké budovy je bezesporu Mramorový sál s nádhernou novorenesanční výzdobou. Ten je místem pořádání nejrůznějších koncertů, vernisáží a svateb. Podobným dojmem také působí sál zámecké restaurace o patro níže.

Příroda na dosah
V bezprostřední blízkosti zámku se nachází rozlehlý francouzský park s jezírkem a anglická zahrada. Zahrada je vhodná k relaxaci, procházkám a rozjímání. Skvělým zážitkem je piknik, který je možné si na zámku objednat a naplno si užívat krásy přírody a chuť výborného jídla. Na zámeckou zahradu navazuje naučná stezka zámeckou oborou kolem Slatinné louky. Ta je chráněnou přírodní  rezervací a právě zde naleznete silně ohrožený druh květiny – Vstavač bahenní. Právě Slatinná louka je jedním z posledních míst v České republice, kde tato květina volně roste.

Špičková gastronomie a vlastní značka produktů
Zámecká restaurace, pod vedením šéfkuchaře Romana Rendla, dlouhodobě patří mezi špičku a to nejenom ve Středočeském kraji. Důraz klade na lokální produkty a specializuje se hlavně na moderní českou kuchyni. V nabídce naleznete byšické pstruhy, zvěřinu z nedalekého Hostína, bylinky a zeleninu z vlastní zahrádky, nebo pivo z parostrojního pivovaru v Lobči. Zámek má svojí vlastní kolekci produktů. Pod značkou Chateau Liblice produkuje své vlastní víno a sekt, exkluzivní kávu ze Salvadorských plantáží, ale také snídaňový sortiment – pečené a bylinkové čaje, paštiky i jogurty. Opomenout nemůžeme ani vlastní vyráběný chléb a limonády. Každoročně se v Liblicích konají nejrůznější kulturní i gastronomické akce, velmi oblíbený je Pachtův košt, který je velkým vinařským svátkem.

Život (jako) na zámku 
Zámek nabízí ubytování v celkem 53 stylových pokojích. 20 z nich se nachází přímo v hlavní zámecké budově. Pokoje v hlavní budově jsou stylově zařízené historickým nábytkem z 18., 19. a začátku 20. století. To vše v souladu s požadavky dnešní doby a s technologiemi, které k moderním hotelům bezesporu patří. Díky tomu si můžete užít život na zámku doslova a do písmene. Mimochodem věděli jste, že stejnojmenný seriál se natáčel právě zde?

Relax jako pro královskou rodinu
Zámecký areál nabízí také velké množství doprovodných aktivit pro celou rodinu. Zatímco si rodiče mohou po dlouhé procházce zámeckou oborou odpočinout ve wellness a dopřát si některou z masáží či relaxačních procedur, děti se zatím mohou projet na kolech nebo tříkolkách, nebo se zabavit pouštěním modelů plachetnic na zdejším jezírku. A když Vaše děti usnou jako princ s princeznou, můžete si večer prodloužit s ochutnávkou vína s našim sommeliérem.
Prostě pobyt jako z pohádky…

www.zamek-liblice.cz/cs/