Historie
Vila byla za první republiky v soukromém vlastnictví. Před válkou přešla na stát a během války zde sídlila německá vojenská mise a poté mise spojeneckých vojsk. Nějaký čas se zde střídaly různé organizace, dokonce tu měli údajně pobývat cestovatelská dvojice Hanzelka se Zikmundem. Československá akademie věd získala vilu v roce 1957 převodem majetku státu. Po Sametové revoluci se objevili dokonce dva zájemci o restituci, pravděpodobně potomci původních předválečných majitelů vily, ale žádný z nich neuspěl. Vila tedy přibližně od šedesátých let 20. století slouží jako reprezentační zařízení Akademie věd České republiky.

Výzdoba
Budova je zvenčí zdobena freskami podle návrhů Josefa Mánesa. V přízemí vily se nachází dva společenské sály s nástěnnou malbou s antickými mytologickými motivy odrážející dobovou oblibu italizujícího stylu. Velký sál je zasvěcen bohům Apollónovi a Afroditě. Menší salónek je vyzdoben krajinnou malbou. Další část výzdoby vily tvoří stálá expozice slavného grafika Oldřicha Kulhánka.

V prvním patře se nachází další salónek se vstupem na terasu a výhledem do zahrady. V patře se dále nachází 7 pokojů, které jsou částečně vybaveny dobovým nábytkem.

Ubytování a balíčky
Host se může ubytovat přímo ve vile, kde je 7 krásných pokojů bez vlastního sociálního zařízení, pouze s umyvadlem s tekoucí vodou. V těsné blízkosti se však nachází 4 koupelny s toaletami. Další možnost ubytování je v dvou zahradních depandancích, kde je již sociální zařízení součástí pokoje. Společné vybavení všech nabízených pokojů je malá lednička, satelitní TV, telefon, kávový set a wifi připojení.

Pro letošní léto jsme si pro Vás připravili pobytové balíčky, které jsou zaměřené na poznávání krás našeho hlavního města. Pobyty jsou určeny nejen pro romantiku ve dvou, ale i pro celou rodinu.

Jedinečné události si žádají jedinečné místo
V tomto reprezentačním prostoru Akademie věd ČR se každoročně předává mnoho cen a medailí mezi nejvýznamnější patří Předávání čestných medailí J. Heyrovského a Předávání cen O. Wichterleho.  Bylo nám ctí, že jsme zde mohli přivítat také významné světové osobnosti, mezi které patří např. americký astronaut Andrew Feustel, bývalý litevský prezident Valdas Adamkus nebo německá kancléřka Angela Merkelová.

Vila Lanna je ideálním místem místem pro pořádání konferencí, seminářů, teambuildingových akcí, svateb, slavnostních obědů a večeří a na oslavu dalších významných životních událostí. Akce pro vás rádi zajistíme i s doprovodným programem.

www.vila-lanna.cz/cs/