Kostel sv. Ducha je nepřehlédnutelnou dominantou.
Velkým turistickým lákadlem je Kostel svatého Ducha, který byl vystavěn podle návrhu slovinského architekta Ivo Goropevšeka. Čelní stranu křesťanského chrámu tvoří dvě věže, které symbolizují sv. Cyrila a Metoděje. Osy věží se sbíhají, což má být znakem směřování k jednomu cíli – Bohu. Nosnou část hlavní lodi tvoří 12 sloupů, které symbolizují 12 apoštolů. Kostel je dominantou náměstí Velké Moravy, které se stalo kulturním centrem města. Součástí areálu je Jezuitský sklep, Event centrum a Vyhlídková věž. O prohlídku kostela je možné požádat v Informačním centru. Jezuitský sklep z roku 1668 vybudovali členové jezuitského řádu. Nazývali jej svým „pokladem“, neboť mohl pojmout zásoby ze všech jejich vinic v okolí. Po nutné sanaci a rekonstrukci slouží od roku 2014 jako prostor pro nejrůznější kulturní setkání, degustace vín, přednášky apod. Samozřejmě si lze sklep, který nabízí více než 100 míst k sezení, pronajmout i k soukromým oslavám. Je součástí Event centra, ve kterém najdete i Informační centrum. Zde si můžete zapůjčit kola a koloběžky.

Michalské hodyZdroj: archív Města Staré Město

Vyhlídková věž. 
S hlavou v oblacích si budete připadat na vyhlídkové jižní věži mohutného kostela. Po vystoupání po 231 schodech se vám ve výšce 43 metrů jako na dlani rozprostře jak souměstí Starého Města a Uherského Hradiště, tak okolí s výhledem na vesničky roztroušené na úpatí Chřibů, Bílých Karpat a vršky Hostýnských nebo Vizovických vrchů.

Baťův kanálZdroj: archív Města Staré Město

Baťův kanál vybízí k výletům. 
Na výlety do všech stran se můžete vydat z Přístaviště ve Starém Městě, které nabízí stylovou restaurací, půjčovnu lodí a kol i dokonalé a komfortní zázemí. K vodní cestě Baťova kanálu je přimknuta cyklostezka dlouhá více než 80 km, na kterou navazují stezky a trasy v okolí, a vytvářejí tak ideální podmínky pro cykloturistiku a in-line bruslaře. Na své si zde určitě přijdou rodiny s dětmi i senioři.

Památník Velké MoravyZdroj: archív Města Staré Město

Památník Velké Moravy.
Milovníci historie by neměli vynechat prohlídku Památníku Velké Moravy, který se nachází v lokalitě archeologického naleziště Na Valách. Pomocí multimediální expozice se dozvíte, jak se žilo a pracovalo na velkomoravském hradisku. Prohlédnete si repliky dobových oděvů, obuvi, vzácných šperků, ale i originály pracovních nástrojů. Procházka historií nekončí jen návštěvou Památníku Velké Moravy, ale pokračuje i deseti památnými místy velkomoravského Starého Města.

KovozooZdroj: archív Města Staré Město

KOVOZOO. 
Navštívit zde můžete také jedinou kovovou zoo v Evropě. Spatříte zde mnoho jedinečně vypracovaných zvířat v životní velikosti, vyrobených z kovového odpadu.V současné době Kovozoo obývá více než 222 zvířat a stále se rozrůstá.

 

Město Staré Město, nám. Hrdinů 100, 686 03 Staré Město, www: www.staremesto.uh.cz, e-mail:info@mestostaremesto.cz