Kromě značených tras tu pro vás máme řadu doporučených okruhů, které spojují to nejlepší, co dačický region nabízí. Ať už se vydáte za kláštery do Kostelního Vydří a Nové Říše, kolem mlýnů po Moravské Dyji, za koupáním na Zvůli, do lesoparku U Jakuba nebo po stopách husitů, čeká vás cesta krásnou přírodou, poznávání místních pamětihodností a koupání v přírodních rybnících. Magickou krajinu Dačicka zdobí stovky kapliček, křížů, božích muk a návesních kostelíků. I ty můžete obdivovat během svých výletů. 

Přímo ve městě by milovníci památek neměli minout prohlídkovou trasu dačického zámku a jeho rozsáhlý park. Návštěvníci rozhleden si můžou vyběhnout na renesanční věž a prohlédnout si Dačice z výšky. Muzeum tu máme tradiční městské, ale i soukromé letecké, které v letošním roce rozšířilo a aktualizovalo svoji expozici. Vyznavače krás fauny a flóry určitě potěší vycházka naučnou stezkou po přírodních zajímavostech. Pro malé i velké bikery jsme vybudovali cykloplácek a skateboardové hřiště. Pohodu, osvěžení, ale i sportovní vyžití poskytne během horkých letních dnů městské koupaliště.

Dačice jsou moderní město s bohatou historií a velkou kulturní tradicí. V letošním roce jsme pečlivě, netrpělivě a možná i trochu nervózně čekali na to, zda se nám podaří zrealizovat všechny letní akce. Některé jsme sice museli přesunout na příští rok, o to víc nás ale těší, že vám můžeme nabídnout a srdečně vás pozvat na tradiční dačické TOPky.

Zdroj: Město Dačice

28. června – 30. srpna 2020
Jak se žije s večerníčkem
– spoustu zajímavostí o výrobě kreslených a loutkových filmů přinese interaktivní výstava v Městském muzeu a galerii Dačice  

2. – 12. července 2020
Dačická kostka
– hudebně divadelní festival v komorním prostředí zámeckého nádvoří si pro diváky připravil žánrově bohatou nabídku šesti hudebních a sedmi divadelních představení. 

14. srpna 2020
Léto na náměstí – Žamboši a René Souček – folkový koncert v Kancnýřově sadu

15. srpna 2020
Prázdninové hraní Pod Lipkami
– Pavel Novák a jeho program pro děti i rodiče  

17. – 22. srpna 2020
Dačická řežba
– řezbáři, sochaři, kováři, keramická dílna i pojízdná sklářská huť se představí během 12. ročníku oblíbeného sympozia v srdci města na Palackého náměstí.

Informace o dalších akcích, program kina, předprodej vstupenek, stejně jako tipy na zajímavé výlety do okolí získáte na Infocentru Dačice, které se těší na vaši návštěvu.   

Kontakt: Infocentrum Dačice, Palackého nám. 1/I, 380 13 Dačice, tel. +420 384 401 265, info@dacice.cz,  www.dacice.cz