Jedinečná podzemní expozice vám nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy, kde se například dozvíte, jak vypadá vřetenovka, která žije jen v Krkonoších nebo kůrovec, který teď trápí nejen tuzemské lesy. 

Zdroj: STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE s.r.o.
Na rozdíl od běžného výletu do lesa vám Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy. Její součástí je i zcela unikátní podzemní jeskyně, kterou u jiných stezek neuvidíte. Ta ukazuje, jak to žije pod zemí. Každý návštěvník se na informačních tabulích dozví o tom, co vlastně půda je a jak se pozná, že je půda živá. Na postupně stoupající cestě do výšky 24 metrů vás čeká 40 skleněných cedulek s kukátky, z nichž se dozvídáte informace o flóře i fauně místních lesů. Kromě kukátkových cedulek jsou pro vás připraveny tři vyhlídky do lesa, kde zjistíte, jaká je rozdíl mezi „pěkným“ a „nepěkným“ lesem. Dozvíte se ale i o houbách a zvířatech, která zde žijí.

Zdroj: STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE s.r.o.
Nejen pro děti, ale i pro dospělé jsou připravena zážitková zákoutí, kde si můžete vyzkoušet, jaký je to pocit pohybovat se ve výšce 24 metrů a pod sebou mít zdánlivě nebezpečnou propast. Na samotném vrcholu Stezky, si poté vychutnáte výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa. Dolů můžete sejít buď stejnou cestou, jakou jste vyšli nahoru nebo se svézt na tobogánu, který je dlouhý 80 metrů.  Ten byl původně určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí sjedete tobogán rychlostí 30 km/h, za špatného počasí však jízda tobogánem není možná. Rychlost, kterou byste (podpořeni napršenou vodou) totiž při jeho sjíždění mohli dosáhnout, by byla až 80 km/h.

Zdroj: STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE s.r.o.
Stezka je vhodná pro všechny, kteří se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Celá trasa, včetně podzemí, je navíc bezbariérová, lze na ni tedy vyrazit i s kočárky, případně ji mohou navštívit návštěvníci s hendikepem.

STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE s.r.o.
Krkonošská 350, Janské Lázně
www.stezkakrkonose.cz