Klučenice získaly název od slova „klučiti“- půdu překopávati. Ve 13. století náležela obec k panství zvíkovskému. Král Václav I. obec daroval řádu Křižovníků s červenou hvězdou.

Zdroj: Obec Klučenice

Dominantou obce je barokní kostel sv. Jana Křtitele a sv. Antonína Opata, vybudovaný v letech 1721 -1723. Vzácný obraz na oltáři pochází z dílny Petra Brandla. Památkou je i bývalý velkostatek z počátku 17. století. Dnes je v jeho části umístěno infocentrum a galerie věnovaná historii Klučenic a jejich osad. Galerie je doplněna dobovými exponáty, fotografiemi od pamětníků a jsou zde pořádány výstavy a besedy. Jedna část je věnována expozici starého zemědělského nářadí a za prohlídku stojí i retrokoutek s vybavením domácnosti v 50. až 70. letech 20. století. Klučenicemi prochází cyklostezka EuroVelo 7 - Vltavská.

Zdroj: Obec Klučenice

V obci fungují dva hostince a malé občerstvení. V dosahu 3 km u Orlického jezera se nachází kemp Podskalí s možností ubytování a občerstvení. V okolí obce jsou krásné lesy vhodné k projížďkám na kole, pěší turistice i houbaření. V dosahu je rozhledna Onen Svět s dalekými výhledy.

Těšíme se na Vaši návštěvu! 

Provozní doba TIC a galerie
červen a září : sobota a neděle 10,00 -17,00

čevenec a srpen : úterý – neděle 10,00-17,00

e-mail tic.galerie.@seznam.cz
www.obecklucenice.cz

Kemp Podskalí

Kemp Podskalí se nachází na břehu Orlické přehrady v krásném a klidném prostředí. Je zde 150 míst pro karavany, stany a 10 čtyřlůžkových chatek. Na písečných plážích, kterými je kemp obklopen, je výborné koupání, vhodné i pro malé děti. Okolní příroda přímo láká k procházkám, cykloturistice a sběru lesních plodů.