Cestou od chrámu svaté Barbory až ke katedrále Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci můžete nasbírat spoustu nezapomenutelných zážitků. V těsném sousedství chrámu svaté Barbory a jezuitské koleje lákají k návštěvě zahrady galerie moderního umění GASK, kde je možné relaxovat například u vodního pódia a také se občerstvit v moderním bistru Zero Point. Pokud se rozhodnete navštívit některou z řady výstav v GASK, děti si mezitím mohou vydovádět ve vizuálních hernách.  V malebné uličce Barborská se v místní Knihtiskárně seznámíte s tradicí tisku knih. Na konci prohlídky si můžete vlastnoručně vyrobit unikátní pohlednici na sto let starém stroji a odnést si tento suvenýr s sebou domů.

České muzeum stříbra v Hrádku představuje historii Kutné Hory od samého počátku až do podoby druhého nejvýznamnějšího města v království.  Děti starší šesti let a dospělí si mohou při prohlídce středověkého důlního díla nahlédnout do těžké práce havířů a na vlastní kůži zažít pocity horníků ve středověkém dole. Důl se nachází 35 metrů pod zemí a zpřístupněn je úsek 250 metrů dlouhý. Ti, kteří se v dole neztratí, se mohou následně zamotat v zrcadlovém bludišti v centru města hned naproti morovému sloupu.

Při návštěvě Muzea čokolády můžete nahlédnout do historie čokoládovny Koukol & Michera. Jedná se o nejmenší muzeum čokolády na světě s tou největší historií.

Interaktivní expozice věnovaná městu Kutná Hora a památkám UNESCO a spousta dalších aktivit je k dispozici v pozdně gotickém Dačického domě. Do 15. století vás přenese Alchymistická dílna, kde věhlasní učenci potřebují pomoc s hledáním kamene mudrců. Pro odvážné je otevřeno Muzeum kutnohorských pověstí, duchů a strašidel, které se nachází ve sklepení Vlašského dvora. V rámci prázdninového festivalu Kutnohorského léto vám doporučujeme se zúčastnit „Stříbrné horečky v Kutné Hoře“ netradiční prohlídky Vlašského dvora nebo i dalších zajímavých produkcí. Více informací naleznete na webových stránkách  www.kutnohorskeleto.cz.

V Muzeu kostek uvidíte více než 1 000 originálních modelů stavebnice LEGO včetně modelací kutnohorských památek. Muzeum se nachází v městské části Sedlec nedaleko od katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele a kostela Všech svatých s kostnicí. Od července do srpna proběhne v obou památkách v rámci Kutnohorského léta několik nočních prohlídek, které umocní zážitek z těchto objektů.

Není toho málo, co můžete v Kutné Hoře zažít či vidět, a proto raději přijeďte na déle než jeden den, ať nelitujete, že jste něco nestihli.

Více informací získáte na www.kutnahora.cz, foto na #visitkutnahora

 Město Kutná Hora, Havlíčkovo náměstí 552/1, 28401KutnáHora, 

www.kutnahora.cz