Rozhledna Vodárna Kolín Vám umožní krásný výhled na město i celé Polabí. Tato nově zrekonstruovaná významná technická a architektonická památka Vám kromě výhledu nabídne i přístup do nádrže, kde byla uchovávána voda, nyní je prostor využit pro audiovizuální expozici zaměřenou na téma vody. Je zde umístěno i malé informační centrum, cyklisté i děti jsou zde vítáni!

Rozhledna Vodárna.

Výlet na kolínskou rozhlednu Vodárna spojte například s projížďkou nejstarší polabskou řepařskou drážkou nebo procházkou po historickém centru města. Dominantou města a národní kulturní památkou je chrám sv. Bartoloměje, na jehož vybudování se podílel známý stavitel Petr Parléř.

Mezi další zajímavosti Kolína patří zejména neorenesanční radnice na Karlově náměstí a Jeruzalém na Labi – kolínský židovský klenot. Synagoga v bývalém židovském ghettu je jedna z nejstarších a nejcennějších synagog na území Čech, starý židovský hřbitov je považován za unikát.

Nejvýznamnější památky města prozkoumejte prostřednictvím hry v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín. O tuto hru jsou doplněny panely u sedmi památek Kolína (Karlovo náměstí, chrám sv. Bartoloměje se zvonicí a kostnicí, synagoga a bývalá židovská škola, zámek, starý židovský hřbitov, věž Práchovna a rozhledna Vodárna). Po splnění úkolů je možné vyzvednout si drobnou odměnu v jednom z informačních center nebo právě na rozhledně Vodárna.

V Kolíně můžete nejen obdivovat významné architektonické a technické památky, ale nezapomeňte navštívit například některý z řady letních koncertů v rámci Kolínského kulturního léta nebo Gasparádu (5.–6. 9. 2019), divadelní festival pořádaný na počest J. G. Deburaua, zakladatele moderní pantomimy.

www.vodarnakolin.cz
tajemny.kolinzije.cz

KOLÍNSKÉ KULTURNÍ LÉTO 2019

30. 6. MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE / 18.00 h
předkapela Hope Astronaut / 17.00 hKarlovo náměstí

14. 7. BRATŘI EBENOVÉ + ROBERT KŘESŤAN
A DRUHÁ TRÁVA / 18.00 hpředkapela Jimmy Bozeman & the Lazy Pigs / 17.00 hKarlovo náměstí

11. 8. CHARIFEST / 17.00 h
George And The Boggie Allstars / Tereza Balonová / Veronika Wildová a Divoko
Kmochův ostrov

25. 8. POSVÍCENÍ / 17.00 h
Nedloubej se v nose (koncert pro děti)
Kyjovánek – dětský národopisný soubor (cimbálová muzika)Karlovo náměstí

15. 9. MAREK ZTRACENÝ / 19.00 h
předkapela Czech It / 18.00 hKarlovo náměstí

Součástí Kolínského kulturního léta je LETNÍ KINO ve Ztracené uličce, které bude promítat každý pátek od 28. 6. do 13. 9. 2019.

www.kino99.cz

Město Kolín, Karlovo náměstí 78, 280 02 Kolín, https://www.mukolin.cz/cz/o-meste/