V lyžařském areálu pod Tanvaldským Špičákem najdete dvě dlouhé stezky. Náročnosti jsou barevně označené jako u sjezdovek - modrá, červená a technická černá. Základem bikeparku je dlouhý modrý flowtrail, k jehož horní polovině je vybudována lehce náročnější červená alternativa. Jestli vyznáváte techničtějšího ježdění, máte tu k dispozici i kratší černou vsuvku s kamenitým sjezdem. Singletraily na Tanvaldském Špičáku mají upravený povrch s pozvolným klesáním, na kterých si při jejich sjíždění  užijete různé klopené zatáčky a terénní nerovnosti. Za zmínku stojí také kamenná sekce ve vrchní části červeného trailu, která vede těsně kolem skály.

Na černé sekci, která je technická a doporučujeme jí jet pomalu, narazíte například na netradiční rockgarden zatáčku. Téměř čtyřkilometrová modrá trasa má průměrný podélný sklon 4,5 %. Obtížnější červená trasa je dlouhá dva a půl kilometru a klesá v podélném sklonu 7,3 %.

Na vrchol Špičáku, v 831 metrech nad mořem, můžete vyšlapat po asfaltové silnici vedoucí Albrechticemi, nebo se svézt lanovkou, bikepark je totiž v lokalitě stejnojmenného lyžařského střediska. Lanovka jezdí vždy od pátku do neděle v rozmezí 10 – 17 hodin, po hodinových intervalech. V případě většího množství bikerů jezdí lanovka častěji. K dispozici je tu i půjčovna kol.

Tato lokalita je turisticky zajímavá nejen v zimě, ale i v létě. Povedlo se tu vytvořit zajímavou a lehce dostupnou volnočasovou sportovní aktivitu pro návštěvníky Tanvaldska. Bikepark není sjezdová trasa plná skoků a dřevěných překážek, proto si ho užijí nejen zkušení bikeři, ale i cyklistická veřejnost a také zručné děti, které nadšením z jízdy jen září.

Kromě zmíněných singletrailů můžete přejet přes kopec a vyzkoušet unikátní ryze sjezďácký Bikepark Bobovka, který je vybudován v korytě zchátralé bobové dráhy. Nachází se na Malém Špičáku směrem k Tanvaldu u bývalé bobové dráhy. V jejím korytě navíc vyrostla díky bikerům z DH-FR racing Tanvald adrenalinová freeridová trať s osmi původními betonovými klopenými zatáčkami. Mezi nimi jsou dropy, skoky a lávky, které lze ale bezpečně objet.

https://www.skijizerky.cz/cz/leto/bikepark-tanvaldsky-spicak