Mezi nejstarší města ve střední Evropě neodmyslitelně patří královské město Žatec. Je městem, kde je pivo a chmel doma. Nejznámější značky českých a zahraničních piv (např. Pilsner Urquell, Budweiser Budvar, Stella Artois, aj.) by nemohly vzniknout bez žateckého chmele.

I proto zde sídlí největší muzeum chmele na světě. Pokud navštívíte i Chrám chmele a piva, můžete vystoupat na chmelový maják, odkud se Vám nabídne nádherný výhled do okolní krajiny. Tatínkové poté mohou ochutnat pivní speciály.

Zelené zlatoZdroj: Archiv

Klášterec nad Ohří – město s malebnou okolní přírodou. Pokud navštívíte toto město, jistě nevynecháte návštěvu lázeňského areálu, kde ochutnáte minerální prameny. Procházkou městským parkem poté dojdete k zámku, v němž naleznete expozici porcelánu, neboť v Klášterci sídlí druhá nejstarší porcelánka v České republice. Pokud byste chtěli využít turistiku v okolí města, doporučujeme vyšlápnout si na 3 okolní zříceniny hradů. Jedná se o Perštejn, Šumburk a Lestkov.

Zámek v KlášterciZdroj: Archiv

V královském městě Kadaň stojí za zmínku Katova ulička, která je registrována jako nejužší ulice v České republice. V nejužším místě měří 66,1 cm. Nejcennější historickou památkou v Kadani je Františkánský klášter. Ten je chráněn jako národní kulturní památka České republiky. A kdo bude chtít, může si v návštěvních hodinách vystoupat na ochoz bílé radniční věže, ze které se nabízí rozhled do širokého okolí.

Město KadaňZdroj: Archiv

Klášter v KadaniZdroj: Archiv

„Perla na řece Ohři“ - to jsou Louny. Dominantou města je chrám sv. Mikuláše, na jehož 60 m vysokou věž můžete vystoupat. Okolí Loun je velice zajímavé a vybízí k velkému množství výletů. S dětmi můžete navštívit archeologický skanzen v Březně u Loun. Najdete tu repliky domů, jaké stavěli lidé od mladší doby kamenné do slovanské doby.

Město LounyZdroj: Archiv

Všechna města na Ohři nabízí bohatý výběr ubytovacích a stravovacích zařízení, možnosti vyžití jak pro děti, tak dospělé. Cyklostezka procházející tímto regionem Vám nabídne nevšední cyklozážitky.

Tak neváhejte a přijeďte do regionu, kde se rozhodne nudit nebudete!

https://www.dolnipoohri.cz/