V Bikeparku Tanvaldský Špičák, který se nalézá v lokalitě zimního střediska Tanvaldský Špičák, najdete dvě dlouhé stezky. Náročnosti jsou barevně označené jako u sjezdovek - modrá, červená a technická černá, která je součástí červeného trailu. Základem Bikeparku je dlouhý modrý flowtrail, jehož úplný začátek je společný s červeným trailem. Techničtější ježdění nabízí červený trail, kde máte k dispozici i kratší černou vsuvku s kamenitým sjezdem těsně kolem skály. Traily na Tanvaldském Špičáku mají upravený povrch s pozvolným klesáním, na kterých si, při jejich sjíždění, užijete různé klopené zatáčky a terénní nerovnosti.

 Zdroj: Skiaréna Jizerky

Tato lokalita je turisticky zajímavá nejen v zimě, ale i v létě. Povedlo se tu vytvořit zajímavou a lehce dostupnou volnočasovou sportovní aktivitu pro návštěvníky Tanvaldska. Bikepark není sjezdová trasa plná skoků a dřevěných překážek, proto si ho užijí nejen zkušení bikeři, ale i cyklistická veřejnost a také zručné děti, které nadšením z jízdy jen září.

Zdroj: SKI Bižu s.r.o.

Kromě zmíněných trailů můžete přejet přes kopec a vyzkoušet unikátní ryze sjezďácký Bikepark Bobovka, který je vybudován v korytě zchátralé bobové dráhy. Nachází se na Malém Špičáku směrem k Tanvaldu u bývalé bobové dráhy. V jejím korytě navíc vyrostla díky bikerům z DH-FR racing Tanvald adrenalinová freeridová trať s osmi původními betonovými klopenými zatáčkami. Mezi nimi jsou dropy, skoky a lávky, které lze ale bezpečně objet.

Zdroj: SKI Bižu s.r.o.

Na černé sekci, která je technická a doporučujeme jí jet pomalu, narazíte například na netradiční rockgarden zatáčku. Téměř čtyřkilometrová modrá trasa má průměrný podélný sklon 4,5 %. Obtížnější červená trasa je dlouhá dva a půl kilometru a klesá v podélném sklonu 7,3 %.

Zdroj: Skiaréna Jizerky

Na vrchol Špičáku, v 831 metrech nad mořem, můžete vyšlapat po asfaltové silnici vedoucí Albrechticemi, nebo se svézt lanovkou, Bikepark se totiž nalézá v lokalitě stejnojmenného lyžařského střediska. Lanovka jezdí vždy od pátku do neděle v rozmezí 9.30 – 17.00 hodin, po hodinových intervalech. V případě většího množství bikerů jezdí lanovka častěji. K dispozici je tu i půjčovna kol.

Zdroj: Youtube

Zdroj: Ski bižu

https://www.skijizerky.cz/cz/leto/bikepark-tanvaldsky-spicak

Zdroj: SKI Bižu s.r.o.