Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je filmový hrad Kašperk. Je nejvýše položeným královským hradem v Čechách s výhledy do okolní krajiny. Hrad až do počátku 20. století chátral. Postupně se ovšem začal zpřístupňovat veřejnosti a nejvýraznějšími rekonstrukcemi prošel od počátku 70. let. Na tomto hradě se natáčela oblíbená pohádka Anděl Páně.

Zdejší kraj blíže poznáme při putování šumavskou přírodou po trase naučné Stezky strážců hranice. Stezka dlouhá 19,5 km vede Kašperskými Horami, Amálinným údolím, Řetenicemi, Ždánovem, přes Hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor. 

V Muzeu Šumavy v Kašperských Horách stálá expozice pootvírá dveře do světa šumavského sklářství a života obyvatel staré Šumavy. V Muzeu historických motocyklů v Kašperských Horách si na své přijdou i tatínkové. Zdejší sbírka historických motocyklů je největší v České republice a doplňují ji jízdní kola. Zajímavé je rozmístění exponátů evokující ulice a města.

Bránou Šumavy je nazýváno město Sušice. Bývalé královské město se rozprostírá po obou březích kdysi zlatonosné řeky Otavy. Pro okolí Sušice je typická pěší turistika, cykloturistika, vodní turistika a hipoturistika. Leží v předhůří Šumavy na křižovatce turistických tras a na okraji Národního parku Šumava.

Chceme-li do přírody za sportem, ideálním místem k návštěvě v lesoparku Luh vedle řeky Otavy, je Offpark Sušice. Zde se nachází lanové centrum s 34 různými překážkami, je možný sjezd Svatoboru na speciálních terénních koloběžkách, užít si rafting po Otavě, skákací boty, tandemové seskoky padákem, vyhlídkové lety nad Šumavou, let horkovzdušným balónem a další aktivity.

Příštím cílem může být Archeopark v Prášilech, zaměřený na rekonstrukci života keltů v národním geoparku GeoLoci nebo známá síť několika pěších dvacetikilometrových stezek a hipostezek „Sušická pavučina“, Otavská cyklistická stezka Sušice, Rozhledna Svatobor, Hrad Rabí, hrad a zámek Velhartice, Dobrá voda u Harmanic nebo Muzeum Lamberská stezka v obci Žihobce.

Zdroj: Youtube

Plzeňský kraj
Škroupova 1760/18,
30100 Plzeň - Jižní Předměstí
www.turisturaj.cz