Ve Svatojánském muzeu uvidíte unikátní bronzovou plastiku pravé tváře Jana Nepomuckého. Městské muzeum a galerie nabízí stálou expozicí trosek amerického bombardéru B-24 Liberator z 2. světové války, expozice věnované zámku Zelená Hora a Černým baronům, historickým interiérům, loutkám či Nepomuckým osobnostem. Velkému zájmu se těší prostorový model zaniklého cisterciáckého kláštera Pomuk. Galerie v přízemí budovy se o prázdninách zaplní výstavou MIKRO X MAKRO… aneb na velikosti (ne)záleží. Expozice umožní návštěvníkům nahlédnout do mikrosvěta a přinese i překvapivá makro vesmírná srovnání. Už jste viděli model lidského vlasu zvětšený cca 980x? U nás bude mít příležitost. A nejen to. Spoustu zábavy a poznání vám přinese workshopová dílna. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 2. července a potrvá do konce srpna.

Zdroj: město Nepomukměsto Nepomuk

Galerie sousedí s Kulturním a informačním centrem, které vám poskytne potřebné informace, propagační materiály a pestrou nabídku suvenýrů. Letos se infocentrum připojilo k prázdninové výzvě Léto s Déčkem a stane se tak jedním ze zastávkových míst plavby parníku Titán.

Replika opony divadla J. K. Tyla od Augustina Němejce je spolu s jeho obrazy součástí expozice v jeho rodném domě.

Bohatou sbírku historických motocyklů a automobilů, výstavu modelů válečných letadel, dobové interiéry a galerii mají v Muzeu veteránů na Zelenohorské poště, kde přes léto funguje stylová kavárna.

V letošním roce vrací zámek Zelená Hora s Terazkym do doby Černých baronů. Filmovou expozici si můžete užít od 13. 6. do 30. 8. vždy od pátku do neděle. Podrobnosti o programu najdete na www.cernibaroni.cz

Pod Zelenou Horou vede naučná stezka pro pěší, kola i kočárky a na ní navazuje u splavu v Klášteře stezka Helenka (s povrchem pro kolečkové brusle) a včelí stezkou. Centrem ještě prochází Městská naučná stezka zaměřená na historicky cenné stavby. Novinkou letošní sezóny je naučná stezka Klejnot s dřevořezbami zvířat v blízkosti Nového rybníka.

Zdroj: město Nepomukměsto Nepomuk

V létě žije Nepomuk kulturou. Každý pátek se na Malé letní scéně v centru koná koncert, nebo divadelní představení. Na náměstí se jednou měsíčně pořádá farmářský trh s živou hudbou a pohádkou.       

Malebná krajina kolem Nepomuka nabízí bohatou síť pěších a cyklistických tras V blízkosti se nachází řada známých hradů a zámků (Kozel, Nebílovy, Lnáře, Blatná, Radyně, Švihov, Spálené Poříčí, Chanovice, Hradiště).

www.nepomuk.eu

Městský úřad Nepomuk
Náměstí Augustina Němejce 63
335 01 Nepomuk
Tel.: 371 519 711 – ústředna
Fax: 371 519 755
E-mail: posta@urad-nepomuk.cz